Завершився хресний хід 2021 року з Кам`янця-Подільського до Почаєва

25. 08. 2021 року близько 13:30 перед воротами Свято-Успенської Почаєвської лаври завершився багатоденний хресний хід, що вирушив на свято Преображення, 19 серпня, з міста Кам’янця-Подільського до Почаєва.

Паломники подолали відстань у 250 км,  духовні та тілесні труднощі, щоб благоговійно вклонитися святиням Свято-Успенської Почаєвської лаври та причастившись, молитовно відствядкувати одне з найбільших християнських свят – Успіння Пресвятої Богородиці, до якого Православна Церква готує Своїх вірних чад двотижневим Успенським постом.

За багаторічною традицією представники братії монастиря з пасхальним вітанням: “Христос воскрес” зустріли колону паломників і окропили їх святою водою. Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій привітав хрестоходців і побажав, щоб Матір Божа прийняла їхні молитви.

Таким чином, попри все, у наші часи гедонізму та  розпусти щорічне збільшення чисельності хресного ходу (цього року до 40 000) говорить про те, що віряни стають більш активними, і прагнення духовного подвигу є для православних людей здоровою необхідністю душі, а дивлячись на них і “ліниві наслідувати їм намагаються”(акафіст Почаєвській іконі Богородиці).

А Церква, Яка не є придатком ні світських інститутів (секуляризм), ні нації чи держави (філетизм), виконуючи Свою сотеріологічну (спасительну) місію, допомагає людям пізнати істину, згуртуватися навколо високих ідеалів, звершує покликання та відродження людей-грішників до святого життя, до воз’єднання людей з Богом, до Царства Небесного.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *