Випуск у Кам`янець-Подільській церковній школі дзвонарів

02. 07. 2022 р.  у Кам`янець-Подільській церковній школі дзвонарів, що функціонує при кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського,  відбувся ще один випуск фахівців із церковного канонічного дзвону.Урочистому врученню дипломів учням передував фаховий екзамен, що складався з практичної та теоретичної частин.

Екзаменували майбутніх православних дзвонарів митрополит Кам`янець-Подільській і Городоцький Феодор та директор духовної школи дзвонарства протоієрей Дмитро Наумов.

Митрополит Феодор, прослухавши випускників, відзначив старанність найбільш успішних, а всім побажав примножувати знання та навички, зазначивши, що дзвонарство – це також проповідь, яка передається через звуки дзвонів, і до нього потрібно ставитися з усією відповідальністю та сумлінням.

Пройшовши чотиримісячний темін навчання, під час теоретичної складової екзамену учні показали свої знання з основних дисциплін уставного церковного дзвону; кожен досконало мав опанувати статут церковного дзвону, види дзвонів, техніку дзвонарства, техіку безпеки та ін.

Цьогоріч сім випускників школи дзвонарів отримали фахові дипломи.

Після вручення дипломів директор школи дзвонарів протоієрей Димитрій побажав учням наснаги, примноження одержаних знань, що є, за його словами, тільки базовими й початком мистецтва дзвонарства, та зауважив, що ці дипломи дозволяють пред`явникам грамотно здійснювати канонічний дзвін у храмах і монастирях Української Православної Церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *