Волонтер розповів про ситуацію у Святогірській лаврі

Дмитро регулярно вивозить зі Святогірської лаври мирних людей і далі це робитиме, незважаючи на обстріли.

Волонтер Дмитро Назарчук розповів про те, що у Святогірській лаврі під обстрілами лишається близько 500 осіб, повідомляє foma.in.ua.

Дмитро зазначив, що Лавра постійно зазнає обстрілів, але з 1 червня жертв більше не було.

У монастирі залишається 500 осіб – насельників монастиря та біженців.

«Ми постійно завозимо їм продукти та дизель. Дизель потрібний, щоб насосом качати воду і щоб вся Лавра була забезпечена водою. Слава Богу, там ченці трудяться… Ми їздили до них уже разів шість», – розповів він.

За його словами, люди у Лаврі ховаються скрізь.

«Там не те, що підвали – там як катакомби. І люди не лише у підземних укриттях. Там куди не підеш – скрізь люди», – наголосив волонтер.

Дмитро регулярно вивозить звідти мирних людей і далі це робитиме, незважаючи на обстріли.

«Поїздка туди займає шість годин, і ми приїжджаємо втомлені. Адміни чатів складають списки людей, яких шукають їхні рідні. І коли приїжджаємо, люди збігаються, і я читаю імена за списками, відмічаю, хто є в Лаврі Ми також вивозимо людей із села Тетянівка (біля Лаври, – Ред.), їздимо селом і збираємо охочих виїхати. І нас учора обстрілювали. В одному будинку сховалися – його знищили (ми встигли вибігти). Поїхали на базу відпочинку ім. Орджонікідзе – і туди почали сильно стріляти. Ми знову під бомбардуванням тікаємо…», – розповів він.

Волонтер розповів про допомогу, яка потрібна, все питання у фінансах.

«Продукти збираємо по храмах – парафіяни приносять до церкви, хто що принесе. Плюс постійно закуповуємо. У нас проблема із дизелем. Постійно бочки з паливом туди відправляємо, і у самих дизеля не вистачає. Також потрібні автомобілі. У нашій команді є волонтери-водії, які готові їздити до Лаври та інших гарячих точок. Якби були ще авто, ми вивозили б більше людей. Я був у Мар’їнці, Лимані, Маріуполі, Сіверську, Бахмуті…», – додав Дмитро.

Біженці в Лаврі. Фото: foma.in.ua

https://spzh.news

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *