Віряни храму в Рожищі вимагають відставки голови ОДА та начальника поліції

Громада  Михайлівського храму УПЦ у Рожищі звернулася до поліції через незаконні дії прихильників ПЦУ і бездіяльність влади, яка не захищає належним чином парафіян.

У місті Рожище на Волині парафіяни Михайлівського храму написали заяву в поліцію з вимогою захистити церкву від незаконних посягань ПЦУ, повідомила правозахисниця Вікторія Кохановська на своїй сторінці у Facebook.

«Після останніх подій у Волинській області громадяни України вимагають звільнити від своїх посадових обов’язків голову облдержадміністрації Погуляйка Юрія Михайловича та начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Крошка Юрія Олександровича», – заявила Кохановська та перелічила статті Конституції України, які порушили загарбники храму і чиновники, що не зупинили рейдерів ПЦУ.

«У громади храму є всі необхідні документи на право власності на храм, і вона законно захищає свої конституційні права… Справа (про захоплення храму, – Ред.) вже в суді, це питання кількох днів», – зазначила юрист.

Після першої спроби захоплення Михайлівського храму рейдерами ПЦУ парафіяни організували молитовне стояння та ночували в храмі, захищаючи його. Через безперервну агресію активістів ПЦУ настоятель храму протоієрей Петро Іваничко потрапив до лікарні з інфарктом. 29 травня 2022 року прихильники структури Думенка увірвалися в храм і влаштували бійку, поліцейські, що приїхали на місце, опечатали храм.

«Наразі міський голова звернувся до поліції з приводу того, що на території храму проводяться “незаконні збори громадян”», – розповіла Кохановська. За словами правозахисниці, так мер називає молитовне стояння, організоване парафіянами для захисту храму.

Михайлівський храм у Рожищі опечатала поліція. Фото: rozhyshche.rayon.in.ua

СПЖ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *