В іконописній школі відбувся перший захист дипломних робіт

14.07.2018 року в Кам’янець-Подільській іконописній школі на честь святого євангеліста та апостола Луки відбувся відкритий захист дипломних робіт.

Така подія стала знаковою не тільки для нашого міста, а навіть для всієї України в цілому, тому що кількість шкіл, в яких готують професійних іконописців в нашій країні, лише декілька. В Кам’янці-Подільському така школа діє вже чотири роки.

Перша група учнів, які завершили 4-х річну освіту з іконопису, подали свої роботи на суд екзаменаційної комісії.

До складу екзаменаційної комісії, головуючим якої був Викопреосвященнійший Феодор, Митрополит Кам’янець-Подільський та Городоцький, увійшли: протоієрей Володимир Лисевич – секретар екзаменаційної комісії, ієрей Вадим Гаджаман – директор іконописної школи, фахові викладачі школи: О. Є. Дика, О. В. Шпак, В. Ст. Черепаня, О. С. Василевич.

Захист роботи кожного випускника містив декілька складових: богословську, історичну (історія створення оригіналу, з якого писалася копія), технічні та іконографічні особливості створення. Керівник виконання робіт О. Є. Дика розповіла про вирішення художніх завдань кожної ікони.

Свої роботи для оцінки комісією представили випускники: І. О. Брензей – Почаївську ікону Божої Матері, Д. О. Цебрик – Смоленську ікону Божої Матері, К. А. Волкович – Володимирську ікону Божої Матері.

Під час захисту кожен із присутніх мав змогу поставити питання доповідачу.

Рецензію та підсумкове слово керівника робіт зачитала О. Є. Дика.

Секретар – протоієрей Володимир Лисевич – оголосив рішення екзаменаційної комісії: «Присвоїти всім учням каліфікацію іконописець, а захист всіх робіт оцінити на «відмінно».

На завершення після короткого підсумку ієрей Вадим Гаджаман передав слово митрополиту Феодору.

Архієрей подякував за труди директору школи, який очолює іконописну школу та займається організацією учбового процесу, а також усім вчителям за плідну працю. Митрополит Феодор привітав випускників, нагадавши, що цей захист – це тільки початок їхнього іконописного шляху, на якому вони мають удосконалюватися та рости. «Ікона – це богослов’я у фарбах, а іконопис – це один із видів служіння Богу, – казав він. – Тому цей шлях потребує особливої пильності до духовного самовдосконалення, молитви, без яких не може бути богослов’я». Архіпастир висловив своє задоволення з приводу того, що в нашому місті існує цей учбовий заклад, в якому навчають унікальним технікам справжнього древнього руського іконопису, який допоможе людям торкнутися вічного, святого, непереходящого.

Після побажань іконописцям духовної наснаги митрополит Феодор благословив усіх присутніх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *