УПЦ призначила священника для піклування про співвітчизників у Хорватії

Пастирську місію узгодили із Сербським Патріархом.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій благословив направити до Хорватії священника Андрія Іваненка для піклування про духовні потреби українських біженців. Про це повідомив 24 червня 2022 року сайт Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Призначення священнослужителя до Хорватії, територія якої належить до канонічної юрисдикції Сербської Православної Церкви, узгодили з її Предстоятелем – Святішим Патріархом Порфирієм.

Український священник регулярно служить у храмі святого Савви Сербського у Загребі, при сербській гімназії, розташованій на вулиці Святого Духа, 122. Також пастир духовно піклується про біженців на всій території Хорватії.

Як повідомляє сайт белградського церковного радіо «Слово любові», 18 червня 2022 року священник Андрій Іваненко у співслужінні протоієрея Драгана Гачеші звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Святої Трійці у хорватському місті Пакрац. Після богослужіння священник зустрівся зі своїми співвітчизниками – біженцями з України.

У другій половині дня отець Андрій провів зустріч із українськими парафіянами міста Дарувар, а наступного дня, 19 червня, у свято Всіх Святих – зустрівся із співвітчизниками після служіння Літургії у храмі преподобної Параскеви Сербської у селі Мединці. Цього ж дня відбулися зустрічі з біженцями, які мешкають у містах Липик, Дарувар, Вишниця, Слатина.

Контакти священника Андрія Іваненка:

+385992111706

+385998612471

+380982820885

+380933067434

 

https://pravlife.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *