У Богуславі віруючі дали рішучу відсіч рейдерам із ПЦУ

При спробі захопити храм, розкольники допустили низку кримінальних порушень.

Віряни Свято-Троїцької парафії Української Православної Церкви у місті Богуслав Київської області при спробі перевести їхню громаду в розкол дали рішучу відсіч рейдерам ПЦУ та відстояли право молитися у своєму храмі. Зазіхання на права парафіян УПЦ було здійснено розкольниками за підтримки представників місцевої влади під час незаконних зборів, проведених 17 липня 2022 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на YouTube-канал «Перший козацький».

Цього дня 222 члени територіальної громади міста, серед яких не було жодного з парафіян Свято-Троїцького храму, спробували змінити його приналежність, зібравшись у Будинку культури Богуслава за участю мера Віталія Хоменка та його заступника Олександра Салати.

Водночас парафіяни УПЦ у кількості понад 300 осіб молилися у своєму храмі за недільною Літургією. Після богослужіння вони провели збори дійсної релігійної громади, під час яких одноголосно засвідчили свою вірність Ісусу Христу та Українській Православній Церкві під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Також вони делегували настоятеля храму протоієрея Михайла Залізницького та православного юриста Олександра Красовицького роз’яснити місцевим жителям, які не є парафіянами храму, незаконність їх зібрання. Проте під час виступу священика та правозахисника прихильники розколу вигукували різні образи та наклепницькі вигадки на адресу віруючих Української Православної Церкви.

Правозахисницю Вікторію Кохановську, яка намагалася потрапити на ці «збори» для захисту позиції віруючих Свято-Троїцької парафії, не пропустили невідомі чоловіки у військовій формі, які заблокували вхід до Будинку культури.

Під завісу незаконного процесу, наслідуючи заклик градоначальника Віталія Хоменка, присутні попрямували до Троїцької церкви з наміром «мирно» отримати ключі від неї чи незаконно її опечатати. На території храму прихильників розколу зустріли православні парафіяни, за якими була чисельна перевага. З молитвою на вустах та в серці вони змогли захистити свій храм всупереч провокаційним діям окремих активістів ПЦУ.

У майбутньому парафіяни Свято-Троїцької церкви Богуслава відстоюватимуть свої права і в юридичній площині. Тим більше, як з’ясувалося згодом, списки голосів за переведення релігійної громади храму в розкол були підготовлені заздалегідь, що говорить про фіктивність усієї рейдерської кампанії – як результатів голосування, так і самих «зборів». За словами правозахисниці Вікторії Кохановської, ці дії включають низку кримінальних порушень.

 

https://pravlife.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *