Свято Вознесіння Господа Іісуса Христа

20/2 червня Православна Церква святкує Вознесіння Господа нашого Іісуса Христа. 

Цього дня Церква вшановує память мчч. Фалалея, Олександра та Астерія (близько 284), мч. Аскалона (близько 287), прпп. Завулона та Сосанни, батьків рівноап. Ніни, блгв. кн. Довмонта, у Святому Хрещенні Тимофія, Псковського (1299),Знайдення мощей свт. Олексія, митр. Київського  і всієї Русі, чудотворця (1431), мучеників, у долині Ферейдан (Іран) від персів постраждалих (XVII) (Груз.), сщмч. Павла пресвітера (1919), прп. Олімпіади Козельщанської (1938), сщмч. Гавриїла Полтавського (1938).

Святкову Божественну літургію  в день свята у храмі на честь святого благовірного князя Олександра Невського очолив ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько. Йому співслужили клірики собору: ієрей Феодор Кулініч, ієрей Вадим Гаджаман, диякон Ілля Самойлов, чтець Андрій Олійник.

Під час Богослужіння були прочитані наступні Євангельські зачала: Діян., 1 зач., І, 1-12. Лк., 114 зач., XXIV, 36-53.

Після Євангельського читання Ієрей Феодор Кулініч розповів про подію Вознесіння Господа Іісуса Христа на небо та чому воно й для нас є радісним і втішним.

За Літургією підносилася молитва  за мир на українській землі; за позбавлення від ворога; за те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки; про благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *