Свято на честь святкування 425-річниці перенесення Почаївської ікони Богородиці

23/5 серпня Православна Церква святкує 425-річницю перенесення Почаївської ікони Божої Матері (1675), а також  мчч. Трофима, Феофіла і з ними 13-ти мучеників (284–305), сщмч. Аполлінарія, єп. Равенійського (близько 75), сщмч. Михаїла пресвітера і мч. Андрія (1938), прославлення праведного воїна Феодора Ушакова (2001), ікони Божої Матері, іменованої «Усіх скорботних Радість» (із грошиками) (1888).

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського Божественну літургію очолив клірик собору протоієрей Андрій Сосюк; йому співслужили клірики собору.
Євангельське читання цього дня складалося з наступних зачал: Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.
Під час  Літургії на єктеніях вся спільнота молилася за збереження церковної єдності, за мир на українській землі; за позбавлення від ворога; за те, щоб Господь зглянувся над нашим народом і зберіг тих, хто у відчаї, та втратив домівки, а також, щоб дарував благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.
Зі святковою проповіддю до вірян звернувся клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч. Він сказав, що кожна ікона Богородиці, яких у світі дуже багато, є свідченням для людства великої милості та покрову Божої Матері. Священник розповів історію з’явлення Почаївської ікони Богородиці на нашій землі, а також про те, що кожному, хто звертається до цього образу з сердечною молитвою, і таємно, і явно подається допомога духовна, душевна і тілесна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *