Святкування Успіння Пресвятої Богородиці

15/28 серпня Православна Церква святкує Богородичну Пасху – Успіння Пресвятої Богородиці.

Успіння, що завершує річне коло великих дванадесятих православних церковних свят, присвячене зовсім не смерті, як може здатися на перший погляд. Успіння Пресвятої Богородиці символізує ще одну перемогу над смертю і пеклом, яка здобута вже не Боголюдиною, а земною Дівою – “найчистішою і найцнотливішою” з усіх людей, і все ж однією з нас, земних. В ознаменування цієї події, переселення Божої Матері на небо, священнослужителі звершують святкове Богослужіння цього дня в ризах небесноблакитного кольору.

У кафедральному соборі м. Кам’янця-Подільського відбулося святкове Богослужіння, присвячене Успінню Пресвятої Богородиці.  Святкову Літургію очолив ключар собору протоієрей Тарасій Забудько.

За церковною традицією цього дня читався Євангельський уривок, присвячений Богородиці, Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Привітавши усіх зі святом Успіння Божої Матері, клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч, зазначив, що це одне із тих свят, яке особливо вшановується православними вірянами.

“Чому день смерті назвали святом? Чому навчає нас свято Успіння та як не боятися смерті”, – на ці та інші питання дав відповіді у святковій проповіді ієрей Феодор.

Рекомендовано для читання:

Беседа на Успение Приснодевы Марии. Святитель Григорий (Палама).

Взглянув на Нее, смерть убоялась…: Три похвальных слова на Успение Богоматери прп. Иоанна Дамаскина.

Православное почитание Божией Матери.

Иконография праздника Успения Пресвятой Богородицы.

Піснеспіви свята

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *