Святкування Дня пам`яті рівноапостольного князя Володимира

15/28 липня Православна Церква вшановує пам`ять рівноап. вел. князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія (1015), Собору Київських святих, мчч. Кирика та Іулити (близько 305), Спомин Хрещення Русі (988), апостола Андрія Первозванного (близько 62),мч. Авудима (IV), сщмч. Петра диякона (1938), прп. Іова Угольського (1985). 

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського святкову Божественну літургію очолив ключар собору протоієрей Тарасій Забудько, Йому співслужили клірики собору.

Після Євангельського читання (Діян., 42 зач., XIХ, 1-8. Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Свв. (під зачало): Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12. Рівноап.: Гал., 200 зач., I, 11-19. Ін., 35 зач. (від полу), X, 1-9) протоієрей Тарасій звернувся зі словом проповіді до вірян. Він розповів про життя святого князя Володимира до і після хрещення, а також звернув увагу присутніх на те, як змінило його покаяння.

Священник зауважив, що ми не можемо позбутися гріха, тому що його любимо, хоча після скоєння його, і ненавидимо, і каємося. “Покаяння – це зміна розуму, світосприйняття. Людина, яка кається, стає новою людиною, вона по-іншому дивиться на ті гріхи, які ще вчора їй подобалися, дивиться на все через призму Євангелія, очима Христа, за словами апостола Павла: “Вже не я живу, а живе в мені Христос. Отже, кожен свій вчинок і думку ми повинні оцінювати через Христа, який повинен жити в серці кожного християнина. Але Господь живе в серці людини тільки тоді, коли це серце чисте від гріха, – зауважив проповідник. – Тому покаяння складається з декількох етапів, без яких воно неможливе: відмови від гріха, сповіді, боротьби з гріхами”.

Також протоієрей Тарасій розповів про типи покаяння, а також про що людина повинна пам`ятати, приходячи на сповідь. Наостанок сященник всім побажав через покаяння, змінити своє життя, як святий рівноапостольний князь Володимир, відвернутися від гріхів, бротися з ними всіма силами своєї душі, щоб очистити серце для пришестя в нього Святого Духа.

Під час  Літургії на єктеніях вся спільнота молилася за збереження церковної єдності, за мир на українській землі; за позбавлення від ворога; за те, щоб Господь зглянувся над нашим народом і зберіг тих, хто у відчаї, та втратив домівки, а також, щоб дарував благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *