Страсний тиждень

13/26 квітня  – 18/1 травня – Страсний тиждень.

Великий піст триває 40 днів, шість тижнів. Страсна седмиця – це піст, абсолютно окремий і самостійний, Богослужіння якого відбуваються за особливою схемою. Злилися ці два пости в один ще у глибоку давнину.

Страсною седмицею або Страсним тижнем називається останній тиждень перед Великоднем. Він присвячений спогадам про останні дні земного життя Спасителя, про Його страждання, розп’яття, хресну смерть, погребіння. Цей тиждень особливо шанується Церквою.

Всі дні Страсного тижня називаються Великими, тому що на цьому тижні ми святкуємо великі події, що вони принесли нам неймовірно велику користь: відбулося премирення людини з Богом, скасувалася смерть і влада диявола, зникло прокляття, запанував мир між Богом і людьми.

Кожен день у всіх церквах звершуються особливі служби. Богослужіння Страсної седмиці особливо величні, прикрашені мудро розташованими пророчими, апостольськими і євангельськими читаннями, піднесені натхненними співами та низкою глибоко знаменних православних обрядів.

Понеділок, вівторок і середа Страсної седмиці присвячені спогадам останніх бесід Спасителя з учнями й народом та посиленому приготуванню до Хресних страждань. Відповідно до того, як Господь Іісус Христос перед стражданнями всі дні перебував у храмі, навчаючи народ, Свята Церква відрізняє ці дні особливо тривалим Богослужінням. У ці три дні Євангеліє читається на всіх службах і прочитуються всі чотири Євангелія.

Готуючи віруючих до страждань Спасителя, Свята Церква надає Богослужінням перших трьох днів Страсної седмиці  характеру печалі та плачу за нашу гріховність. В середу ввечері закінчуються великопосні Богослужіння, у церковних співах замовкають звуки плачу й скорботи грішної душі людської та настають дні іншого плачу, що пронизує всі Богослужіння, – плачу від споглядання жахливих мук і хресних страждань Самого Сина Божого.

Рекомендовано для читання:

Богослужіння Страсної седмиці

О Страстной седмице

Великий понеділок

Великий вівторок

Велика  середа

Великий четвер

Велика п’ятниця

Велика субота

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *