Радониця

28/11 травня Православна Церква відзначає особливий день спомину покійних – Радоницю.

Згідно з канонами Православної Церкви, відвідування кладовища в день Христового Воскресіння не передбачається. Для цього існує спеціальне свято Радоница (Радуниця) – дев’ятий день після Великодня.
Крім поминання кожного померлого окремо, Церква творить в певні дні року поминання всіх померлих, які у вірі, сподобилися християнської кончини, так само й тих, хто, здоланний раптової смертю, не був напучуваний в загробне життя молитвами Церкви.
Твориться цей спомин із тим благочестивим наміром, щоб після світлого семиденного торжества Воскресіння Христового розділити велику радість Пасхи й із померлими в надії блаженного воскресіння, про радість якого сповістив Сам Господь, зійшовши в пекло зі звісткою про перемогу над смертю. Ця звістка радісна, звідси й назва свята –  Радоница. Це слово давньослов’янське, і означає «радісна».
У вівторок Фоміного тижня у всіх православних храмах здійснюється особливий пасхальний спомин покійних, після якого віряни йдуть на кладовище, щоб символічно похристосуваться з померлими близькими.

Цього дня також прийнято відвідати могили покійних, не тільки могили своїх родичів, а й тих, хто з якихось причин виявилися забутими.
Дуже корисно на Радоницю та в інші пам’ятні дні жертвувати на церкву, подавати милостиню жебракам із проханням молитов про померлого.

У всіх храмах існують особливі панахидні столи-кануни, на які кладуть пожертву. Як правило, пожертви розподіляються поміж нужденних, доправляються у лікарні, сиротинці та притулки.

11. 05. 2021  після  заупокійних Богослужінь у храмах  священство міста на чолі з благочинним протоієреєм Віктором Гаджулою на міському кладовищі звершили панахиду Пасхальним чином та понесли разом із вірянами радісну звістку про Хреста Воскреслого на могили спочилих у Бозі.

 

Рекомендовано для читання:

О значении веры в будущую загробную жизнь. Слово архимандрита Кирилла Павлова на Радоницу.

Радоница – Пасха усопших православных.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *