Професор О. І. Осипов прокоментував Собор УПЦ у Феофанії

Професор Московської духовної академії Олексій Осипов зазначив, що УПЦ має повне право заявляти про свою самостійність.

Професор Московської духовної академії богослов Олексій Осипов заявив, що на Соборі УПЦ не сталося нічого, що виходить за рамки нормальних взаємин між Церквами. Про це він сказав під час прямого ефіру на своєму каналі в YouTube 29 травня 2022 року.

«Судячи з тих повідомлень, які дані в офіційній пресі, можна вважати, що нічого істотного не сталося. Собор УПЦ ще раз нагадав про ту самостійність, яку було надано Українській Церкві РПЦ», – зазначив Осипов.

При цьому богослов зауважив, що для Церкви не характерне поняття «самостійності».

«Таких термінів у канонічному лексиконі немає, є автокефалія чи автономія, але в даному випадку ці терміни не вживаються. Але головне, що розділення або розриву ніякого не сталося. <…>  Вдячність Митрополиту Онуфрію та єпископату Української Церкви, що нічого, що виходить за межі нормальних відносин, не сталося», – сказав він.

«Те, що УПЦ ще раз заявила про свою самостійність – це добре, це природно, нічого поганого в цьому немає. Польська Церква – чи велика вона? Або Чеська і Словацька, скільки там архієреїв, або Албанська – автокефальна навіть. А в Українській Церкві понад сотня єпископів, вона може з цілковитою підставою говорити про свою самостійність», – заявив професор МДА.

СПЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *