Престольне свято у соборі святого великомученика Георгія

6 травня – День пам’яті святого великомученика Георгія та престольне свято собору, який освячений на честь цього великого святого.

Свято-Георгіївський собор міста Кам’янця-Подільського довгий час, поки не був відбудований собор Олександра Невського, слугував як кафедральний, тому кожен рік це храмове свято збирає велику кількість богомольців-шанувальників святого великомученика Георгія.

Цього року це свято зібрало також велику кількість вірян.

Святкове Богослужіння у самий день свята розпочалось молебнем до святого великомученика Георгія.

Святкову Літургію очолив протоієрей Олексій Миханчук – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, секретар єпархіального управління. Йому співслужили настоятель собору святого великомученика Георгія протоієрей Олександр Кунцевич та протоієрей Олександр Рудий, настоятель храму Святої Трійці протоієрей Михаїл Загрійчук, настоятель храму святителя Миколая протоієрей Олексій Вересюк, клірик кафедрального собору святого Олександра Невського ієрей Вадим Гаджаман, а також настоятелі храмів: с. Жердя – протоієрей Олександр Герасим’юк, с. Велике Залісся – протоієрей Стефан Юрша, с. Чабанівка – ієрей Олександр Мазур. Багато священиків, які були рукоположені у цьому храмі та служили тут свої перші Літургії, бажали бути присутніми на цьому святковому торжестві, але цьогоріч свято співпало зі святою неділею, тому цього дня вони молилися у своїх храмах.

Після читання Святого Євангелія зі словом проповіді до присутніх звернувся протоієрей Олексій Миханчук. Він привітав усіх прихожан та гостей зі святом святого великомученика Георгія, зупинився на тлумаченні недільного уривку «Про самарянку», нагадавши всім, що «жива вода», яку нам всім подає Бог, є благодать Святого Духа. Її ми отримуємо у нашій Православній Церкві, Яка вистояла в часи гонінь; святі новомученики, мученики разом із великомучеником Георгієм моляться за нас, щоб ми берегли нашу віру неушкодженою. Вони вказали нам приклад сповідництва та стояння в істині до кінця. Отець протоієрей згадав важкі часи, коли храми були зруйновані, Богослужіння було припинене. Георгіївський собор у безбожні часи виконував роль планетарію, але у 1990 році храм був повернутий православній громаді, молитвами святого великомученика Георгія й усіх святих істина перемогла. «Ми маємо змогу зараз молитися та зміцнюватися у вірі, – казав отець протоієрей, – яку народ наш сповідує вже понад тисячу років. У цьому році Православна Церква буде відзначати 1030-річчя хрещення Русі. Стільки років наші предки зберігали у чистоті свою віру та передали її нам, і тому ми повинні вірити, що Господь ніколи не залишить нас, якщо ми будемо вірити і стояти у вірі так, як святий великомученик Георгій».

Богослужіння завершилося святковим хресним ходом, а наприкінці настоятель храму протоієрей Олександр Кунцевич подякував усім за участь у святковій молитві. Для паломників був запропонований благодійний святковий обід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *