Початок Успенського посту

У православних з 14 по 27 серпня триватиме Успенський піст – один із чотирьох православних багатоденних постів.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, Успенський піст за суворістю можна порівняти з Великим постом.

Успенський піст починається святом Винесення Чесного Животворящого Хреста та пам’яттю святих мучеників Маккавеїв, свщенника Єлєазара та їхньої матері Соломонії.

Перше з них пов’язане з древнім звичаєм виносити на вулиці й дороги Чесне Древо Хреста для зцілення від хвороб, яких багато бувало саме у серпні.

Також 14 серпня Православна Церква відзначає пам’ять святих мучеників за віру Маккавеїв.

Вони постраждали в часи правління царя Антіоха Єпіфана, який змушував усіх своїх підданих розмовляти однією грецькою мовою та кланятися тільки одним грецьким богам, тобто ідолам. Велика кількість іудеїв підкорилася царю. Але жінка Соломонія та її 7 синів сміливо відмовили царю: “Ми готові краще вмерти, аніж переступити закон наших отців”. Ця сім’я була жорстоко замучена і зараз відома в церковній історії під іменем мучеників Маккавеїв.

Цього дня після Божественної Літургії звершується молебень на освячення меду, запашного зілля та насіння.

Успенський піст – це підготовка православних християн до двох дванадесятих свят: Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

Успенський піст встановили на Константинопольському Соборі у 1166 році на честь Успіння Пресвятої Богородиці.

Бажа Матір усе земне життя дотримувалася суворої стриманості в їжі, а за три дні до свого відходу на небо перестала вживати їжу, тільки пила воду. Тому, покладаючи на себе обмеження Успенського посту, віруючі наслідують Cамій Богородиці.

Харчування під час Успенського посту виключає м’ясо та м’ясні вироби, рибу, морепродукти, яйця та молочні продукти. Послаблення допускається у свято Преображення, тоді можна їсти рибу.

Але питання, що можна їсти в Успенський піст, а що не можна, має вирішуватися з духівником індивідуально – залежно від стану здоров’я, віку, підготовленості конкретної людини.
Згідно з монастирським уставом, по понеділках, середах і п’ятницях рекомендується сухоядіння – можна вживати лише свіжі продукти, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер дозволяються гарячі страви без олії, а у суботу та неділю можна вживати їжу з рослинною олією, а також вино.

Однак, варто не забувати, що сенс посту не тільки у харчових обмеженнях, але в очищенні душі й тіла молитвою, покаянням, справами милосердя.

Свято Успіння завжди відзначається 28 серпня – ним і завершується Успенський піст.

http://newod.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *