Перший випуск школи дзвонарів

Дзвін – один із найдавніших інструментів у світі. Дзвони були відомі багатьом народам. На Русі дзвони з’явилися після прийняття християнства. Для того, щоб донести до вірян символіку і красу дзвону, який є частиною богослужіння, дзвонарем повинен бути якісно підготовлений православний християнин.

Із цією метою з вересня 2017 року розпочалося навчання першого набору учнів. Навчальний процес для перших вихованців розрахований на І-ше півріччя. Було створено 2 групи, до складу яких увійшло 14 учнів. Якісній і відповідальній роботі у православному храмі навчав майбутніх дзвонарів завідувач школи – ієрей Дмитро Наумов.

12 січня/30 грудня, в день, коли Православна Церква святкує пам’ять святителя Макарія, митрополита Московського, у Кам’янець-Подільській школі дзвонарів відбувся випускний іспит. Екзаменаційну комісію, до складу якої увійшли: директор школи дзвонарів ієрей Дмитро Наумов, протоієрей Тарасій Забудько, ієрей Вадим Гаджаман, очолив митрополит Кам’янець-Подільський та Городоцький Феодор. Екзамен складався з двох частин: практичної та теоретичної. Практику православного дзвону учні демонстрували на дзвіниці. Друга частина екзамену – теоретична. Учні демонстрували знання традицій православного дзвону, теоретичні основи уставного церковного дзвону, який пов’язаний із чинопослідуванням усіх служб, техніку безпеки на дзвіниці. Після завершення іспиту дипломи про закінчення школи дзвонарів двом випускникам вручив митрополит Феодор. Архієрей привітав усіх із закінченням навчання, зауваживши, що дзвонар – також місіонер, проповідник, який своїм життям і працею поширює благу звістку серед людей. Також митрополит Феодор підкреслив важливість молитви для дзвонаря, яка допомагає кращому розумінню богослужіння та своїх трудів; наголосив на тому, що церковний дзвін має відповідати канонам Православної Церкви, базуватися на її духовні традиції, а не на світську індивідуальність. Архієрей побажав усім наснаги та плідної праці на благо Церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *