Пам’ять святих Царствених страстотерпців

4/17 липня Свята Православна Церква вшановує пам’ять святих Царствених страстотерпців імператора Николая ІІ, імператриці Олександри, Великих князівен Ольги, Тетяни, Марії, Анастасії та цесаревича Олексія (+ 1918 р.).

Царську сім’ю та її найближчу челядь вбили без суду та слідства у 1918 році в Єкатеринбурзі. Вночі їм винесли вирок і розстріляли у підвалі Іпатіївського будинку. Тих, кого не застрелили одразу, добивали багнетами.

Тієї ж ночі окрім Царської сім’ї безвинно загинули: лікар Євген Боткін, повар Іван Харитонов, камердинер Олексій Трупп і покоївка Анна Демідова.

Наступної ночі неподалік від Єкатеринбургу, під Алапаївськом, стратили ще декількох членів Царської сім’ї. Серед них преподобномученицю Велику Княгиню Єлизавету Федорівну.

У 2000-му році Руська Православна Церква канонізувала Царську сім’ю у чині Царствених страстотерпців.

Синодальна комісія з канонізації близько 5 років скрупульозно досліджувала всі обставини їхнього життя та загибелі. За результатами досліджень зробили такі висновки:

“Комісія зазначає, що в житті Николая ІІ було два нерівних за тривалістю і духовною значущістю періоди: 1-ий – часи царювання і 2-ий – часи перебування в ув’язненні. В першому періоді (перебування при владі) Комісія не знайшла достатніх підстав для канонізації. Другий період (період духовних та фізичних страждань) для Цервки є найбільш важливим, і тому вона зосередила всю свою увагу на ньому. За багатьма стражданнями, перенесеними Царською сім’єю за останні 17 місяців життя, яке скінчилося розстрілом у підвалі єкатеринбурзького Іпатіївського будинку в ніч з 17 листопада 1918 року, ми бачимо людей, які щиро прагнули втілити у своєму житті заповіді Євангелія… В стражданнях, перенесених Царською сім’єю в ув’язненні зі сумирністю, терпінням і смиренням, в їхній мученицькій кончині явилося світло Христової віри, що перемагає зло, подібно тому, як воно сяє в житті та смерті мільйонів православних християн, які перенесли гоніння за Христа у ХХ сторіччі”.

Царська сім’я в ув’язненні

Місце розстрілу Царської сім’ї

Саме в осмисленні цього подвигу Царської сім’ї Комісія одностайно за погодженням зі Священним Синодом винесла рішення прославити в Соборі новомучеників і сповідників Руських у чині страстотерпців імператора  Николая ІІ, імператрицю Олександру, Великих князівен Ольгу, Тетяну, Марію, Анастасію та цесаревича Олексія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *