Неділя 5-та Великого посту

5/ 18 квітня –  Неділя 5-та Великого посту. Її ще називають Неділею преподобної Марії Єгипетської.

Цього дня Православна Церква також вшановує пам’ять Мчч. Феодула і Агафопода, та ін. із ними., а також перенесення мощей свт. Іова, патріарха Московського та всієї Русі.

Святкове Євангельське читання цієї неділі: Евр.,  IX, 11–14, Мк., X, 32–45, прп.: Гал., III, 23–29, Лк., VII, 36–50.

Першу, ранішню, Божественну літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.

Своє повчальне слово до вірян, пригадавши житіє та подвиг преподобної Марії Єгипетської, він присвятив темі покаяння. “Покаяння та смирення відкривають людині духовні очі для того, щоб вона бачила Господа, – роз’яснював Архіпастир. – Покаяння – це суд над собою, який позбавляє людину Божого суду. Покаяння дарує людині милість Божу,  любов та поблажливість.

“Немає гріха непрощенного, окрім гріха нерозкаянного”, – процитував митрополит Феодор висловлювання Святих отців. Господь дає всім моживість спастися. І найбільшим чудом є те, коли великі грішники стають великими святими. Прикладом слугують преподобна Марія Єгипетська, благоразумний розбійник і багато інших …

Господь дає всім можливість для спасіння душі. Він передбачив боротьбу диявола за людські душі, тому, якби не було покаяння, ніхто не зміг би спастися.  А спасіння душі від вічної загибелі – основна мета нашого життя”.

Другу Божестенну літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. Після Євангельського читання він звернувся зі словом проповіді до присутніх, розповівши про значимість подвигу святої Марії Єгипетської та преображаючу силу покаяння.Також протоієрей Андрій звернув увагу вірян на те, що ми стоїмо на порозі завершення Святої Чотиридесятниці, перед великими днями Страстного тижня і що у нас ще є час наблизитися до Господа, виправити свої пороки і пам’ятати, що на шляху спасіння нам не вдасться уникнути страждань і труднощів, але для пренесеня їх Господь подає нам мужність, терпіння та силу.

Рекомендовано для читання:

О грехе блуда.

О любви и блуде (для молодежи).

Интервенция блуда.

Поможем миру в покаянии. Прп. Паисий Святогорец.

Храня семью, мы храним и веру Господу.

Свт. Игнатий (Брянчанинов). Значение поста по отношению к падшим духам.

Покайтесь, пока не поздно! Митроп. Иоанн (Снычев).

Без труда не спасешься.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *