Неділя 14-та після П’ятидесятниці

31/13 вересня, у Неділю 14-ту після П’ятидесятниці, Православна Церква вшановує пам’ять сщмч. Кипріана Карфагенського, свт. Генадія Царгородського, благовірних кнн. Петра та Февронії.

Цього дня митрополит Феодор після Євангельського читання нагадав присутнім як Господь Іісус Христос для того, щоб народ із різних верств зрозумів високі істини про Царство Небесне, застосовував у Своїй мові прості притчі: про хлібну опару, зерно гірчичне, скарб у землі, а також сьогоднішню притчу про званих на царський бенкет (Мф. 22, 1-14).

Ця притча – ще одне звинувачення і засудження іудеїв, які знехтували великою любов’ю Сина Божого. Запрошені гості, які відмовилися прийти на царський бенкет, символізують іудеїв. Багато століть тому вони були запрошені Богом бути Його обраним народом, але, коли Син Божий прийшов у світ, і вони отримали запрошення слідувати за Ним, вони з презирством відмовилися. В результаті цього, запрошення Боже було оголошене на роздоріжжях і на дорогах. Люди на перехрестях і на дорогах у притчі символізують грішників і язичників, які ніколи не очікували запрошення до Царства й отримали його.

Євангеліє говорить, що наслідки цієї відмови були страшними. Притча розповідає, що цар послав своїх воїнів проти тих, хто відмовився від запрошення, і спалив їхнє місто.

Вторгнення війська і спалення міста є прообразом воєнних дій на території Іудеї в 70-х роках. Храм був розграбований і спалений, а місто Єрусалим зруйноване вщент. Загибель спіткала тих, хто відмовився визнати Господа Іісуса Христа як Сина Божого.

Митрополит  Феодор зосередив увагу слухачів на розумінні поняття Царства Божого, яким на землі є Церква Христова.  “Коли люди своїми гріхами відрікаються від Господа, від Його заповідей, тим самим вони зрікаються Його Царства, до якого запрошені всі, – пояснював Архіпастир. – Для Бога головне –чисте серце. Ми всі запрошені Ним на цей бенкет віри, але без весільного вбрання, внутрішньо непідготовлені, без очищення своєї совісті, без прийняття Його законів у своє життя ми не можемо увійти туди, не можемо стати тут щасливими без благодаті Божої. І Бог – не виконавець всіх наших бажань і ми не повинні ставитися до Нього, як язичники. Він нам нічого не повинен. Це ми повинні плекати у собі бажання спасіння та вічного життя. Ми всі звані, а обраність наша буде залежати від того, на скільки у своєму житті ми будемо керуватися Його святими заповідями”.

Митрополит Феодор нагадав присутнім про ту кількість народів, які з часом відпали від віри Христової; зокрема сьогочасна Європа приймає тепер закони, що гірші від язичницьких. “Для збереження віри потрібні стійкість, мужність, смиренне визнання своєї немочі – тільки так ми отримаємо Божу благодать, яка дасть нам справжній мир, Царство Боже, яке повинно бути в середині нас. Ми повинні відчувати присутність Божу у своєму житті, у житті всього світу”, – зазначив Митрополит.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *