Неділя 10-та після П’ятидесятниці

16/29 серпня у Неділю, 10-ту після П’ятидесятниці, Православна Церква вшановує пам’ять Перенесення з Едеси у Константинополь Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Іісуса Христа,

мч. Діоміда лікаря, 33 – х мчч. Палестинських, прп. Херміона Єгипетського, мч. вел. кн. Константина, Собор Кемеровських святих, сщмч. Олександра пресвітера, прмц. Анни та мч. Іакова, Феодорівської, “Торжество Пресвятої Богородиці”, “Прибавлення розуму” ікон Божої Матері.

Під час Недільного Богослужіння читалися наступні Євангельські уривки:  1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 72 зач., XVII, 14-23. Образу: Кол., 250 зач., I, 12-18. Лк., IX, 51-56; X, 22-24.

Недільну проповідь митрополит Феодор  присвятив бесіді на Євангельське читання про зцілення Господом біснуватого. “Господь все творіння сотворив добрим і благосним, – зауважив Архіпастир, – але після того, як гріх змінив цей світ, і зло ввійшло не тільки в людину, але й у все, що її оточувало, тоді світ втратив гармонію”.

“Встановлений Богом порядок у невидимому й відимому світі, порядок у внутрішньому житті  є абсолютно повноцінним і усяка спроба змінити устрій цього світу всупереч Божественним законам буде мати негативні наслідки”, – застеріг промовець. – Тому уникнути впливу і дії диявола людина може через виконання Божественних заповідей, що і є нормою життя. Бачачи те, що відбувається у світі, ми повинні остерігатися впливу тих руйнівних ідей і дій, які розслаблюють і розбещують розум і свідомість і тим самим віддають нас у владу диявола.

Отже ми повинні зміцнювати свою віру, знаходитися в Церкві, користуючись тією великою благодаттю, що посилається нам для спасіння”.

Архіпастир побажав усім вірянам свій християнський подвиг наповнити прагненням до Господа. Тоді, не дивлячись на труднощі й скорботи, що приходять для випробування всього людства, ми зможемо, перебуваючи з Богом, зберегти внутрішній мир, спокій та упевненість у тому, що Господь завжди й тепер перебуває з нами”, – завершив проповідь Архієрей.

Після завершення Божественної літургії ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько очолив молебень на початок навчання з проханням про благословення школярів та студентів. Після молитви священник окропив святою водою дітей та усіх мирян, подарував учням пам’ятні іконки і благословив на новий навчальний рік.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *