Неділя 1-ша після П’ятидесятниці, Всіх святих

1/14 червня, у  1-шу неділю після П’ятидесятниці, Православна Церква святкує пам’ять Всіх святих.

Предстоятель Української Православної Церкви  Блаженніший Митрополит Онуфрій так казав про це свято:  “День цей є першою неділею після П’ятдесятниці і завершує цілий ряд Господніх Святкувань від Великодня до Трійці.

Це не є випадковим: адже, за влучною думкою святителя Інокентія, архієпископа Херсонського, те, заради чого Господь наш Іісус Христос був розіп’ятий, потім воскрес, потім вознісся на небо – це надання можливості піднятися на небо всьому грішному роду людському, для чого й умолив Христос Отця послати Духа Святого, а за Його допомогою, через одухотворення людина освячується Його Благодаттю, і може досягнути святості.

Тобто, заради того, щоб усі ми стали святими, і була потрібна велика Христова Жертва, Вознесіння, а потім і Сходження Святого Духа”.

На Літургії цього дня читається уривок із Послання до Євреїв (Євр. 11: 33 -12: 2), що прославляє старозавітних праведників і називає їх «хмарою свідків», а Євангельське читання (Мф. 10: 32-33, Мф. 10: 37-38 , Мф. 19: 27-30)  розкриває нам таємницю того, яким чином звичайна людина може відкрити в собі образ і подобу Божу, обираючи жертовну любов і служіння ближньому замість власного «его»: «… хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним… Хто не бере хреста свого і не йде за Мною, той Мене недостойний … Усяк, хто залишить доми, або братів, або сестер, або батька, або матір, або дружину, чи дітей, чи землі, той матиме у стократ і успадкує  життя вічне».

 

Рекомендовано для читання:

Для чего  Господь дарует нетление телам святых?

Старец Силуан Афонский. О святых

Свт. Нектарий Эгинский. О том, как Бог прославляет праведных на земле и о чести, воздаваемой им Церковью. 

Не бойтесь быть святыми.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *