Неділя 1-ша після П’ятидесятниці. Всіх святих

6 / 19 червня, у Неділю 1-шу після П’ятидесятниці, що має назву Всіх святих, Православна Церква вшановує пам`ять всіх святих, а також відповідно цьому дню пам`ять прп. Віссаріона, чудотворця Єгипетського (IV–V), прп. Іларіона Нового (845), прмцц. дів Архелаї, Фекли та Сосанни (293),свт. Іони, єп. Великопермського (1470), прп. Паїсія Углицького (1504),прп. Іони Климецького (1534),прп. Рафаїла спов. (1957), Богородичних ікон: Пименівської, «Пом’якшення злих сердець» ,«Непорушна Стіна» (перехідні святкування в Неділю Всіх святих).

Заговини на Петрів піст.

Цього дня святкове Богослужіння у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського очолив його клірик, протоієрей Андрій Сосюк, йому співслужили ієрей Феодор Кулініч, ієрей Вадим Гаджаман та диякон Ілля Самойлов.
Після Євангельського читання (Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 38 зач., X, 32-33, 37-38; XIX, 27-30) протоієрей Андрій Сосюк звернувся зі словом проповіді до вірян. Він розповів присутнім про те, що всі люди покликані до святості та що стає цьому на заваді. Також священник наголосив: “Якщо ми хочемо наблизитися до Бога, то повинні уподібнитися Йому: взяти свій хрест і йти тим шляхом, яким йшов Христос”.
За Літургією на єктенії вся спільнота молилася збереження церковної єдності, за мир на українській землі; за позбавлення від ворога; за те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки, а також, щоб дарував благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *