Найдавніша обитель Румунії відзначила своє престольне свято

Нямецький монастир став домом для біженців з України.

Нямецька лавра, найдавніше чернече поселення в Румунії, в день Вознесіння Господнього, 2 червня 2022 року, відзначила своє престольне свято. В урочистостях взяли участь три архієреї Румунської Православної Церкви, кількість духовенства, сотні віруючих з усієї країни та з-за кордону, повідомляє ziarullumina.ro.

Ранок Вознесіння Господнього розпочався в обителі з водоосвячення, після чого чудотворну ікону Божої Матері з Німецького монастиря було перенесено хресною ходою до літнього вівтаря, де митрополит Молдавський та Буковинський Феофан звершив Божественну літургію. У служінні до нього приєдналися єпископ Хушський Ігнатій та патріарший вікарій, єпископ Плоєштський Варлаам.

На проповіді, присвяченій святу, владика Ігнатій розповів про «взаємну інтеріоризацію між Богом і людиною», яка стала можливою після Вознесіння Ісуса Христа.

«Свято Вознесіння Господнього означає зходження в глибини людського серця, тобто цим святом встановлюється, як каже отець Думитру Станілоае, взаємна причетність між Богом і людиною», − сказав архієрей.

Радість, що з’явилася в душах апостолів всупереч розлуці зі Спасителем, єпископ Ігнатій пояснив саме цією причетністю і тим, що «вічна радість завжди походить від жертви».

На завершення Божественної літургії митрополит Молдавський та Буковинський Феофан розповів, як благодать свята Вознесіння Господнього може стати дієвою у житті християн.

«Через дар покаяння наші уми покликані звертатися невпинно до Бога, щоб ми осягали справи нашого життя і життя світу – епідемій, воєн та іншого – не убогим нашим розумінням, але через розум Божий», – пояснив архіпастир, закликавши віруючих піднести свої серця, усвідомлюючи , що їхня батьківщина – небо.

Протягом усього святкування бажаючі могли вклонитися мощам преподобного Паїсія Нямецького (Величковського), чесній главі преподобного Симеона Дивногорця та мощам безвісного святого, які перебувають у головному храмі обителі.

У церкві Вознесіння Господнього також знаходиться чудотворна ікона Божої Матері, яка датується 665 роком. Вона була написана в місті Лідда, майбутній батьківщині святого великомученика Георгія Побідоносця, і в 1429 році подарована візантійським імператором Іоанном VIII Палеологом господарю Молдови, князю Олександру Доброму. Прототип цієї ікони називався Ліддська Божа Матір, нерукотворна, що на стовпі. Вона була явлена ​​чудовим чином апостолам Петру та Іоанну.

Першого місяця військового конфлікту в Україні, Нямецька лавра, яку називають Єрусалимом румунського Православ’я, стала домівкою для 40 українських біженців. Крім духовної та молитовної підтримки, монаша громада забезпечувала тих, хто прибув щоденним гарячим харчуванням та медичною допомогою.

 

https://pravlife.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *