Мер Конотопа про заборону УПЦ: Це був вихід за межі моїх повноважень

Семеніхін вважає, що Конституція гарантує свободу сповідання вірянам усіх конфесій України, крім УПЦ.

Мер Конотопа Артем Семеніхін в інтерв’ю виданню «Главком» зізнався, що ініційована ним заборона УПЦ у Конотопі була виходом за межі його повноважень.

«Річ у тім, що це дійсно (розпорядження про заборону УПЦ, – Ред.) десь і вихід за межі моїх повноважень. Але я керувався тим, що у присязі при вступі на посаду було чітко написано, що я зобов’язаний дотримуватись Конституції, в якій записано, що найвищою цінністю є життя людини і що ніхто не має порушувати кордони України, територіальну цілісність. Ми втратили території тимчасово, нас вбивають, нас ґвалтують, нас викрадають, нас обкрадають», – заявив мер Конотопа, при цьому не пояснивши, яке відношення до всього сказаного мають громади УПЦ.

На запитання журналіста, як же виконується його розпорядження, якщо воно антизаконне, Семеніхін розповів, що має намір давати поліції та теробороні доручення, «щоб пломбували храми доти, доки громада визначатиметься».

Мер заявив про підтримку положень Конституції, де «записано, що у нас забезпечується та гарантується свобода віросповідання», але уточнив, що Конституція захищає права всіх вірян, крім УПЦ.

«Я абсолютно підтримую це, кожна людина сама в праві вирішувати, якої релігії, якої віри вона має бути чи в підпорядкуванні якого патріархату за винятком Московського. Бо цей патріархат – це ніяка не віра, там Бога немає, це є агентурна мережа Москви», – наголосив Семеніхін. На підставі яких експертних висновків він зробив такі висновки, мер не уточнив.

Раніше мер Конотопа заборонив УПЦ у місті через «загрозу нацбезпеці».

Мер Конотопа Артем Семеніхін. Фото: Censor.net

 

СПЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *