Кам’янець-Подільська іконописна школа

Ікона як наочне підтвердження Боговтілення є не лише святинею, а й засобом Богопізнання та Богоспілкування. Вона є Одкровенням Божим у лініях, фарбах; духовним поняттям, осягнення якого вимагає певного рівня знань та психологічної підготовки. Саме ікона, ця невід’ємна частина Православного богослужіння та усього церковного життя, розкриває найбільш переконливо та наочно поняття священного: священної історії, священних предметів, священних зображень. Важливим завданням церковного виховання є наближення людини до правильного розуміння сутності, смислу та призначення святих ікон. Адже іконошанування є не лише догматичним «Торжеством Православ’я», це шлях духовного просвітлення, засіб молитовного спілкування та джерело Одкровення Божого.

Іконопис – одне з найдревніших християнських мистецтв. Його початок, за церковним переданням, був покладений святим апостолом і євангелістом Лукою, який вперше зобразив фарбами на дошці лик Пресвятої Богородиці.

Кам’янець-Подільська єпархіальна іконописна школа на честь апостола і євангеліста Луки – це духовний навчальний заклад, який виховує служителів Православної Церкви.

Основне завдання школи – навчити вихованців благоговійно й грамотно писати святі ікони.

Основною метою школи є формування в учнів євангельсько-християнського світогляду, який має базуватися на вченні Господа нашого Іісуса Христа та Його Святої Православної Церкви. Іконопис – це одна з основних складових християнського світогляду. Велике догматичне та духовно-практичне значення цього предмету є пріоритетом у вихованні учнів Школи. Кожен вихованець має зрозуміти, що іконопис – це свята справа, яка безпосередньо залежить від внутрішнього стану іконописця. Це означає, що іконопис освоюється не тільки через безпосередню художню практику, але й, головним чином, через власне духовне самовдосконалення.

Освітня програма іконописної школи:

  • основи іконописного рисунка;
  • освоєння техніки канонічного іконопису;
  • теоретичні заняття: Біблійна історія Старого та Нового Завітів, катехізис, основи літургіки, іконографія, історія християнської Церкви, іконологія, історія церковного мистецтва, моральне богослов’я, церковнослов’янська мова;
  • майстер-класи;
  • основи реставрації;
  • ознайомлення з технікою стінопису;
  • копіювальна практика;
  • літня практика за програмою стінопису (розпис храмів);
  • паломницькі поїздки з метою ознайомлення з роботами інших іконописних шкіл.

Навчання безкоштовне. Курс навчання – чотири роки.

Заняття проводять щодня з понеділка по п’ятницю 16:00-20:00 (окрім великих церковних свят).

 

З питань прийому в школу дзвонити
з 10:00 до 13:00 за тел.: +38 (098) 717 32 33.

Прийом документів з 23 липня до 24 серпня.

Вступні іспити: 29-30 серпня.

 

Сайт: https://lukicon.wixsite.com/kpish

e-mail: lukicon@meta.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *