Юристка заявила, що конфлікти навколо храмів УПЦ організовує ВО «Свобода»

Правозахисниця з Хмельницької області заявила, що готує петицію Президенту про заборону партії «Свобода» через її діяльність з розпалювання релігійної ворожнечі.

Правозахисниця із Хмельницької області Вікторія Кохановська заявила, що готує петицію на ім’я Президента України Володимира Зеленського про заборону партії «Свобода» через розпалювання релігійних конфліктів. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Кохановська звернулася до всіх, «хто переживає за релігію та тих, хто нейтральний до релігії, але опинився у певній політичній ситуації» із заявою, що на Хмельниччині за релігійними конфліктами стоять представники партії «Свобода».

«Жоден депутат із партії «Слуга народу», ні з ОТГ, ні з районної ради, не бере участі в релігійних баталіях. Жоден не зрадив Президента», – наголосила вона.

Як стверджує Кохановська, у релігійних конфліктах найактивнішу участь беруть представники партії «Свобода» та «Євросолідарності», «які вважають, що мають право узурпувати владу», прикриваючись політичними гаслами про патріотизм.

Вона процитувала п. 9 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», що дозволяє «піднімати в порядку, визначеному Конституцією та законами України, питання про заборону діяльності політичних партій, громадських об’єднань, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права та свободи людини, здоров’я населення».

Саме цей пункт, що включає розпалювання релігійної ворожнечі в країні, вважає Кохановська, зараз найбільше порушується. Крім того, вона нагадала, що під час воєнного стану заборонені масові заходи, які регулярно проводяться біля храмів УПЦ з метою їх подальшого «переведення» до ПЦУ.

Правозахисниця повідомила, що вона готує разом із юристами петицію до Президента України та на розгляд Верховної Ради про заборону партії «Свобода». На думку Кохановської, ця партія «підриває державність» України, створює конфлікт усередині держави та узурпує владу.

«Ми всі громадяни України, і у нас усіх однакові Конституційні права, та народ України готовий захищати як свої права, так і свого Президента», – сказала правозахисниця.

Вона повідомила, що має достатню кількість доказів, що представники партії «Свобода» чинили протиправні дії щодо УПЦ. Кохановська також заявила, що має намір порушувати питання про усунення від своїх повноважень тих чиновників, які порушують Конституцію України та прямі укази Президента.

Правозахисниця наголосила, що під час розглядів із «протилежною стороною», вона, крім образ та закликів до дискримінації, не почула жодного посилання на Закон України.

Вона нагадала, що багато хто з тих, хто сьогодні закликає змінити Церкву і «перейти» в іншу юрисдикцію, самі змінили по 5-6 партій, але від цього їхня внутрішня сутність змін не зазнала: «Ви осад, який увесь час баламутить воду», – сказала Кохановська.

Замість того, щоб об’єднати населення задля спільної боротьби з ворогом, певні політики «воюють на мирній території», створюючи релігійні конфлікти на місцях. «Ви найманці, яким треба знищити наш народ, якщо не всередині, то зовні. Але ми все одно переможемо!», – підсумувала правозахисниця.

Збори біля храму УПЦ, організовані “Свободою” у селі Ходорівці. Фото: Фейсбук ВО “Свобода” Кам’янець-Подільський

СПЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *