Ініціатор заборони УПЦ обурена: закон не дозволяє відібрати лаври у Церкви

Інна Совсун, авторка законопроекту про заборону Української Православної Церкви, незадоволена тим, що Кабмін не бачить законних підстав для вилучення лавр у Церкви.Народний депутат від партії «Голос» Інна Совсун, яка ініціювала законопроект про заборону УПЦ, висловила обурення з приводу того, що Кабмін відмовився відбирати лаври в Української Православної Церкви. Совсун надіслала відповідний запит до уряду та отримала відповідь, текст якої зі своїм коментарем виклала на своїй сторінці у Facebook.

За словами нардепа, вона пропонувала Кабміну розірвати договір оренди Києво-Печерської, Почаївської Успенської та Свято-Успенської Святогірської лавр Українською Православною Церквою. «Що ж відповів Кабмін? Лаври передано в оренду на підставі типових угод, в яких є положення про розірвання за взаємною згодою. <…> Одностороннє розірвання угоди з боку держави можливе лише у випадку нецільового використання майна або утримання в неналежному стані після попередження», – передала Совсун відповідь Кабміну.

У відповіді уряду, яку отримала депутат, Кабмін називає спроби заборонити УПЦ необґрунтованими, оскільки немає доказів вчинення служителями культу кримінальних чи адміністративних правопорушень. Іншими словами, пояснила Совсун, «немає вироків судів, постанов про стягнення тощо, а навіть якби були, потрібно було б довести, що конкретні представники УПЦ пов’язані з діяльністю організації».

«Також уряд вважає, що дискримінувати релігійні організації <…> не можна. І лаври, відповідно, повернути в державну власність також не можна», – резюмувала представник партії «Голос», додавши, що, передбачаючи таку реакцію, запропонувала ввести заборону на передачу храмів Українській Православній Церкві у подальшому. «Але, виявляється, поставити запобіжники проти такого недалекоглядного розбазарювання у майбутньому також не можна», – зазначила народний депутат.

Як повідомлялося, на початку травня Інна Совсун вимагала від депутатів прискорити рішення про заборону УПЦ.

  • Народний депутат Інна Совсун. Фото: 5.ua

СПЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *