День Святого Духа

31/13 червня Православна Церква святкує  День Святого Духа, а також пам`ять мч. Єрмія (II), ап. від 70-ти Єрма (I), мч. Філософа (III), сщмч. Філософа пресвітера та синів його мчч. Бориса і Миколая (1918), Луганської ікони Божої Матері (XX), Тупичевської, Кіпрської, Рудосільської (XIX) (перехідні святкування в День Святого Духа) ікон Божої Матері.

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського у день свята ключар собору протоієрей Тарасій Забудько разом із кліриками звершив Божественну літургію.

Після Євангельського читання (Єф., 229 зач., V, 9-19. Мф., 75 зач., XVIIІ, 10-20) клірик собору ієрей Феодор Кулініч звернувся зі словом проповіді до присутніх вірян. Вітаючи прихожан зі святом, священник зосередив увагу богомольців на третій іпостасі Святої Трійці – Святому Духові, Якого вшановує цього дня Христова Церква. Він відзначив Його велике значення в житті Церкви й кожної людини зокрема.

Підтвердивши свої слова віршами зі Святого Письма, зокрема книги Діянь, проповідник зазначив, що Бог Дух Святий – одна із іпостасей Святої Трійці – істинний Бог.  “Господь Іісус Христос, посилаючи учнів на  проповідь, невдовзі після свого воскресіння наставляв їх словами: «Ідіть, навчіть всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа» (Мф. 28:19). “Святим Духом всяка душа живиться” – співається у церковних піснеспіваах. Всі таїнства церковні звершуюються Духом Святим, Він оживотворяє наше життя. Особливу благодать Духа Святого ми відчуваємо, коли примиримося з уіма в своєму серці й причастимося Тіла й Крові Господніх. Духом Святим Господь прощає нам гріхи у таїнстві покаяння. Кожен християнин повинен прагнути отримати благодать Духа Святого, й це є метою нашого життя, – зазначив проповідник. –  Якого духу людина, якого духу ми з вами, взнаємо по плодах у своїй душі. Апостол Павло пише:  А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра,  лагідність, стриманість” (Гал. 5: 22-23).

Священник надав роз`яснення стосовно кожного прояву Духа Святого, сказавши, що любов проявляється у співстражданні до ближнього, жертовності заради нього; справжню радість ніщо не затьмарить:  ні горе, ні страждання, ні навіть розуміння того, що ти колись помреш, бо ти з Богом; віра повинна бути нічим непохитною; мир абсолютно зі всіма людьми, адже всі люди – діти Божі, які прийшли у цей світ із Його волі; милосердя, доброта помітна у вчинках і навіть поглядах людини; стриманість має бути від гріха, від пересичення земними благами. Якщо в людині немає плодів Духа Святого, а є протилежне їм, то така людина не має в собі Духа Святого, хоча вважає себе правосланим християнином. У Бога немає нічого спільного з дияволом, а також у Духа Святого немає нічого спільного з гріхом. Кожен християнин повинен уважно заглянути у своє серце, чи є він носителем Духа Святого. Ми повинні відчувати благодать Духа Святого й просити у Бога Отця, щоб через Свого Сина Господа нашого Іісуса Христа ВІн послав й нам благодать Духа Святого: “Царю Небесный,/ Утешителю, Душе истины,/ Иже везде сый/ и вся исполняяй,/ Сокровище благих/ и жизни Подателю,/ прииди и вселися в ны,/ и очисти ны от всякия скверны,// и спаси, Блаже, души наша”, –  завершив ієрей Феодор.

Під час Богослужіння всі присутні молилися за мир на українській землі; за позбавлення від ворога; за те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки; про благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *