День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира

28 липня Свята Православна Церква вшановує день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі, тому 28 липня відзначаємо День Хрещення Русі.

27 липня, напередодні свята Хрещення Русі та з нагоди святкування 25-ліття проведення історичного Харківського Архієрейського Собору, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив традиційний святковий молебень біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці у Києві.

Разом із Його Блаженством молились єпископат, духовенство усіх єпархій УПЦ, десятки тисяч православних віруючих з усієї України та групи паломників з Білорусії, Молдови, Румунії та інших країн.

Перед початком молебню на Володимирській гірці відбувся брифінг для провідних засобів масової інформації України, на якому Предстоятель зазначив, що День Хрещення Русі є нашим національним святом і Українська Православна Церква традиційно проводить його у молитві та Хресним ходом.

Також Його Блаженство приділив особливу увагу тому, що цьогорічний Хресний хід, в якому взяли участь  близько 100 тисяч вірян, супроводжували 11 чудотворних ікон, шість з яких – явлені у новітній період життя Церкви після Харківського Архієрейського Собору.

«Явлення цих ікон підтверджує правильність нашого вибору, який ми зробили на Харківському Архієрейському Соборі», – наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після молебню у Києво-Печерській Лаврі було звершено святкову всеношну.

28 липня торжества з нагоди святкування 1029 річниці з Дня Хрещення Русі завершилися святковою Божественною Літургією, у якій взяли участь духовенство та тисячі вірян з усіх регіонів України, в тому числі й митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *