День пам’яті ікони «Несподівана Радість»

Святкування пам’яті ікони «Несподівана Радість» встановлене Церквою 1/14 травня, 9/22 грудня.

Безліч людей моляться перед цим чудотворним образом , звертаючись до Пречистої з вірою та надією, щоб отримати радість прощення та благодатну розраду і допомогу у своїх справах, а особливо, молячись за чад своїх.

Перші відомі згадки про саму ікону датуються вже 1830-м роком, однак подія, що дала привід до її написання, відбулася як мінімум на століття раніше й описана вже у книзі «Руно зрошене». Ця книга складена святителем Димитрієм Ростовським.

Якийсь лихий чоловік жив гріховно, але благоговійно ставився до Пречистої. Щоразу він починав свою молитву Архангельським привітанням: «Радуйся, Благодатна!» Одного разу, збираючись йти на грішне діло, під час молитви на нього напав раптовий сильний страх, і він побачив, що Богородиця й Немовля постали перед ним живими.

У Христа відкрилися рани на руках, ногах і на боці, і з них почала текти кров, як і під час розп’яття.

Розбійник  жахнувся і вигукнув: «О, Госпожа! Хто зробив це?»

Богоматір відповіла йому: «Ти та інші грішники. Ви своїми гріхами знову розпинаєте, як  іудеї, Сина Мого».

Здивований розбійник почав благати Божу Матір помилувати його.

Тоді на його очах Богородиця звернулася з проханням до Христа, щоб Він пробачив грішнику його гріхи, але Господь відмовляв.

Тоді Пресвята Богородиця зійшла зі свого трону й хотіла впасти до ніг Богодитяти.

«Що Ти хочеш зробити, Матір Моя!» – вигукнув Син.

«Пребуду біля ніг Твоїх разом із цим грішником, – відповідала Вона, – поки Ти не даруєш йому прощення гріхів».

Христос промовив: «Закон велить кожному синові шанувати свою матір; а справедливість вимагає, щоб законодавець був і виконавцем закону. Я – Твій Син, а Ти – Моя Мати. Я повинен шанувати Тебе, виконуючи те, про що Ти благаєш Мене. Нехай здійсниться Твоє бажання.

Нині прощаються йому гріхи заради Тебе. А на знак прощення нехай він поцілує Мої рани».

Тоді вражений грішник встав і доторкнувся губами до ран Христа, що були на іконі.

З цим видіння скінчилося, а грішник із того часу виправився і, усвідомивши  глибину свого падіння, з допомогою Божою залишив грішне життя й став жити по-Божому..

До кінця днів своїх зі сльозами й вдячністю він молився до Божої Матері, за молитвами Якої отримав несподівану радість покаяння й прощення гріхів від Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа.

І в наш час велика кількість людей молиться перед іконою Божої Матері «Несподівана Радість» і отримують духовні й тілесні зцілення.

За написанням ікона «Несподівана радість» відноситься до типу Одигітрії – Шляховказівниця до Христа.

На ній зображують грішника, що стоїть на колінах перед іконою Пресвятої Богородиці й простягає до Неї руки з благанням про помилування.

Іноді з його вуст, у вигляді стрічок, іконописці зображують текст звернених до Неї молитов. Тип – ікона в іконі: Матір Божа тримає на лівій руці Свого Сина, і Немовля Христос піднімає вгору Свої маленькі ручки. Лик Богородиці звернений до грішника. Під іконою напис, що розповідає історію порятунку грішника …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *