Чудо Архістратига Михаїла в Хонех

6/19 вересня Православна Церква вшановує пам’ять Чуда Архістратига Божого Михаїла в Хонех.

У ІV сторіччі в древньому місті Хони, що в часи апостола Павла називався Колосами,  у Фрігії, неподалік від Ієраполя, знаходився храм архістратига Божого Михаїла.

Його збудував один із мешканців Лаодікії як подяку Богу та архістратигу Божому Михаїлу за зцілення німої дочки водою з джерела.

Архістратиг Михаїл з’явився у сонному видінні батькові німої дівиці, який ще не був просвітлений Святим Хрещенням, і відкрив, що дочка його почне говорити, коли вип’є води з джерела. Дівчина отримала зцілення. Батько з донькою та вся їхня родина хрестилися після цього чуда. Вдячний батько збудував на цьому місці храм на честь святого Архістратига Божого Михаїла.

До джерела почали приходити не тільки християни, а і язичники; багато язичників зреклися ідольського нечестя та навернулися до Христової віри.

При храмі упродовж 60 років паламарив благочестивий християнин Архип. Озлоблені язичники, які бачили, що проповідь блаженного навертає до Христа велику кількість людей, замислили зруйнувати храм на честь Архістратига Михаїла, а самого Архипа вбити. Для цього вони з’єднали в одне русло дві річки й спрямували їхню течію на храм. Але молитвами праведного Архипа з’явився архістратиг Михаїл, який ударом жезла відкрив широку ущелину, накресливши на горі хресне знамення. Вода з шумом потекла в кам’яну розколину і з тих пір постійно текла цим напрямком крізь камінь.

Вороги, що стояли на лівому боці й чекали знищення святого храму, побачивши  таке диво, від страху заклякли, а потім повтікали.

Захистивши від потоплення свій храм та раба Божого Архипа, святий архістратиг Михаїл піднявся на небо.

А святий Архип і християни прославили Бога та дякували за допомогу архістратига Божого Михаїла. Місце, де відбулося це чудо, отримало назву Хони, що означає “отвір”, “тріщина”.

Преподобний Архип помер у 70-річному віці. Віряни погребли його тіло на місці, де відбулося вищезгадане диво. Цього ж дня також звершується пам’ять и самого преподобного Архипа Херотопського.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *