Будемо піклуватися про політику, а не спасіння – припинимо бути пастирями, і Бог нас полишить, – митрополит Філарет

У проповіді священник повинен говорити про Христа і спасіння душі людини, питання економіки, політики тощо слід залишити профільним спеціалістам. Про це сказав митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет на зборах духовенства Новокаховської єпархії Української Православної Церкви, що відбулися в Іверському храмі Андріївського кафедрального собору м. Нова Каховка Херсонської області 14 червня 2022 року, пише «Правлайф».

«З амвону церковного, біля сповідного аналою, навіть у приватних бесідах із парафіянами говоріть тільки про Христа Господа, і ні про що інше. Скажете: Питають? Ну то відповідайте, що всі інші питання – до економістів, політиків, військових тощо; а до мене, як до пастиря Христового стада, питання про молитву, спасіння, Євангеліє, боротьбу з гріхами тощо. Якщо ми перестанемо піклуватися про спасіння, натомість займемо себе політикою, ми припинимо бути пастирями, і Бог нас полишить», – сказав митрополит Філарет.

Архієрей нагадав про відповідальність духовенства за спокій та згуртованість парафіян, закликав до християнської любові до ближнього.

«Вчіться один одного любити; вчіться один одного терпіти; вчіться один одному прощати. Вчіться не сприймати як ворога людину, яка думає інакше ніж ви. Якщо ми не будемо робити так, від нас відступить Бог, а без Бога ми не зможемо нічого. Зараз дуже складно, неймовірно складно; але це унікальна можливість без зайвих слів бути християнами, кожному на своєму місці», – зазначив керуючий Новокаховською єпархією.

«Докладіть зусиль, щоб мати спілкування зі своєю паствою, не чекайте «керівних вказівок» від свого архієрея для того, щоб когось заспокоїти, комусь щось роз’яснити, когось напоумити. Я переконаний: разом ми зможемо знайти вирішення будь-яких питань. Через спілкування можна вирішити все в Церкві Святій», – підсумував митрополит Філарет.

 

https://raskolam.net

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *