Богослужіння в День свята вмч. Георгія Побідоносця

23/6 травня, коли Православна Церква вшановує пам`ять великомученика Георгія Побідоносця, мц. цариці Олександри (303). Мчч. Анатолія і Протолеона (303), прп. вел. кн. Анастасії Києво-Покровської (1900), сщмч. Іоанна пресвітера (1940), прп. Софії (1974) та Іверської ікони Божої Матері (друге знайдення списка ікони в 2012 р.), у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія.

Богослужіння очолив клірик кафедрального собору ієрей Димитрій Білий, йому співслужили клірики собору.

За Літургією підносилися прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, про те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Священник Димитрій, звертаючись до вірян зі словом проповіді, закцентував увагу присутніх на історії життя святого великомученика Георгія. Також він додав цікавий історичний факт про дружину Диоклетіана, яка була також християнкою, і за загинула в один день зі святим Великомучеником. “Проте інші історичні джерела, – зауважив ієрей Димитрій, – розповідають, що  разом із донькою, також християнкою, імператор відправив царицю у заслання, а після закінчення правління Диоклетіана царицю Олександру повернули, й при новому правителі стратили за віру в Христа.

Згадавши про наше нелегке сьогодення, священник побажав усім у час гонінь за віру,  змогти сповідувати Господа Іісуса Христа не боячись, тому що Господь сказав: “Хто сповідуватиме Мене перед людьми, того і Я прославлю перед ангелами”, а також молитвами св. вмч. Георгія та сонму всіх мученіків сподобитися Царства Господа нашого Іісуса Христа.

Після Літургії відбувся молебень з акафістом святому великомученику Георгію.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *