Богослужіння у День пам’яті пророка Іллі

20/2 серпня Православна Церква вшановує пам’ять пророка Божого Іллі (IХ ст. до Р. Х.)., прп. Авраамія Галицького, Чухломського (1375), Знайдення мощей прмч. Афанасія Брестського (1649), сщмч. Константина пресвітера (1918); сщмчч. Олександра, Георгія, Іоанна, Сергія і Феодора пресвітерів, прмчч. Тихона, Георгія, Косми і мчч. Євфимія і Петра (1930); сщмч. Олексія пресвітера (1938); прмч. Феодора (1941); Чухломської, або Галичської (1350), Оршанської (1631) та Абалацької («Знамення») (1637) ікон Божої Матері.

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського цього дня відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор; йому співслужили клірики собору.

Євангельське читання цього дня складалося з наступних зачал:  Прор.: Як., 57 зач., V, 10-20. Лк., 14 зач., IV, 22-30.

Під час Богослужіння підносилися особливі молитви за настання миру в Україні, за єдність у Церкві Христовій, за тих, хто втратив домівки, воїнів, владу та весь український народ.

Проповідь цього святкового дня виголосив клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч. Він розповів житіє святого пророка та звернув увагу на його велику віру, надію та відданість Богу, яких і ми будемо просити у милостивого Господа молитвами пророка Іллі:

Після Богослужіння відбувся Чин славлення святого славного пророка Божого Іллі. Митрополит Феодор привітав усіх зі святом, а також зазначив, що за Переданням Святої Церкви, пророк Ілля буде Предтечею Страшного Другого Пришестя Христа на землю і під час проповіді прийме тілесну смерть. Також Архієрей звернув увагу на велику ревність до Бога святого пророка, якої він навчає і нас, тому й ми цього дня, відклавши всі свої буденні справи, повинні вшановувати день його пам’яті, щоб бути його співмолитовниками, а не супротивниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *