Богослужіння в День пам`яті апостола Іоанна Богослова

8/21 травня –  день, коли Православна Церква вшановує пам`ять Апостола і євангеліста Iоанна Богослова (98–117), прп. Арсенія Великого (449–450), прп. Арсенія працелюбного Печерського, в Дальніх печерах (ХIV), мч. Никифора (1942), новомучеників, які у Бутові постраждали.У кафедральному соборі на честь свтого благовірного князя Олександра Невського митрополит Кам`янець-Подільський і Городоцький Феодор у співслужінні кліриків звершив Божественну літургію.

 Під час Богослужіння читалися Євангельські зачала: Діян., 29 зач., ХII, 1-11. Ін., 31 зач., VIІІ, 31-42. Ап.: 1 Ін., 68 зач., І, 1-7. Ін., 61 зач., ХІХ, 25-27; ХХІ, 24-25 та підносилися особливі молитви за мир в Україні.
Клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк, звертаючись зі словом проповіді до прихожан, наголосив на значущості прикладу апостола Іоанна Богослова  для кожного християнина. Він розповів про основні віхи його життя та про любов і відданість цього святого до Свого Вчителя й Господа. Також священник зауважив, що наскрізною ниткою через усі послання Іоанна Богослова проходять настанови про істинну любов до Бога та ближнього.
Пригадавши важкі умови сьогодення, протоієрей Андрій процитував слова Апостола, де Він каже, що “досконала любов виганяє страх” (1 Ін. 4, 17-18). “Тобто, якщо людина прагне справжньої, досконалої любові до Бога й ближнього, – пояснював священник, – то вона вміє прощати, не тримати образ, не піддається злобі, лроявляє любов попри все”. Зростити у собі саме таку досканалу любов покликаний кожен християнин, проходячи хресний хід свого життя й проявляючи її навіть у екстремальні його моменти, тому що саме  дотримання заповіді любові є сукупністю виконання усіх заповідей, і воно відганяє страх, дає мир, спокій людині, сім`ї, суспільству, світові”, –  завершив проповідник.
Після Літургії було звершено чин Славлення святого апостола Іоанна Богослова.
Митрополит Феодор привітав усіх вірян зі святом. А також Архіпастир додав, процитувавши Евангеліста Іоанна Богослова: “Кожен, хто переступає вчення Христове і не перебуває в ньому, не має Бога; хто перебуває в Христовому вченні, має і Отця, і Сина” (2 Ін. 1:9).  Отже дуже важливо нам бути в Божественній волі, що виражається в Божественних заповідях. Шлях пізнання Бога, як каже Богослов, відкривається через виконання Божественних заповідей, через закон совісті. Саме це, а не тільки розмови про Бога та виконання якихось обрядів наближає нас до Бога. І це наближення можливе тільки в істинній вірі, яка допомагає людині вистояти в усіх випробуваннях її життя”, – завершив Архіпастир.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *