Богослужіння у День свята Різдва Пресвятої Богородиці

8/21 вересня Православна Церква святкує Різдво Пречистої Преблагословенної Діви Марії, Богородиці, а також вшановує память прпп. Іоанна (1957) і Георгія (1962), сповідників (Груз.); ікони Софії, Премудрості Божої (Київської), шанованих ікон Різдва Пресвятої Богородиці: Сямської (1524), Глинської (ХVI), Лукіанівської (ХVI), Ісааківської (1659). Холмської, Курської-Корінної «Знамення» (1295), Почаївської (1559), Лєснинської та Домницької (1696) ікон Божої Матері.

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського цього дня відбулося святкове Богослужіння. Божественну літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк, йому співслужили клірики кафедрального собору.

Зі словом проповіді до вірян після святкового Євангельського читання (Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28) звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. Він розповів про Різдво Богородиці, зауваживши, що сенс цієї події дуже добре розкриває тропар свята: “Рождество Твое, Богородице Дево,/ радость возвести всей вселенней:/ из Тебе бо возсия Солнце Правды, Христос Бог наш,/ и, разрушив клятву, даде благословение,// и, упразднив смерть, дарова нам живот вечный”. Священник зосередив увагу присутніх на словах піснеспіву: “Рождество Твое, Богородице Дево, радость возвести всей вселенней”. Протоієрей Андрій наголосив, що Різдво Пресвятої Богородиці стало невимовною радістю для всього світу, тому що від Неї народився Христос Бог наш. Також він розповів, що потрібно християнину для того, щоб відчути радість свята та долучитися до його всесвітньої церковної радості.
Під час Літургії всі присутні молилися за збереження церковної єдності, мир на українській землі, позбавлення від ворога, за властей і воїнство; за те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки, а також, щоб дарував благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *