Богослужіння у День пам’яті прп. Сергія Радонезького

5 липня / 18 липня  Православна Церква святкує 600-річчя Знайдення чесних мощей прп. Сергія, ігумена Радонезького (1422), а також вшановує пам’ять прп. Афанасія Афонського (1000), мцц. Агнії (Анни) та Кирили (304), прп. Лампада Іринопольського (Х), сщмч. Геннадія ієрея (1918), прмцц. вел. кн. Єлисавети та інокині Варвари (1918), прп. Агапіта спов. (1936), У  Знайдення мощей свт. Інокентія, архієп. Херсонського і Таврійського (1997); ікони Божої Матері, іменованої «Економіса».

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського цього дня відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор; йому співслужили клірики собору.

У день свята були прочитані наступні Євангельські зачала: Рим., 121 зач., XVI, 17-24. Мф., 51 зач., XIII, 10-23. Прпп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.
Під час Богослужіння підносилися особливі молитви за настання миру в Україні, за тих, хто втратив домівки, воїнів, владу та весь український народ.
Зі словом проповіді в день свята звернувся до присутніх клірик  кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. Він розповів про життя та подвиги преподобного Сергія, ігумена Радонезького, та зосередив увагу слухачів на одному із фактів із дитинства преподобного Сергія. Священник пригадав присутнім той факт як підліток Сергій отримав від подорожнього монаха благословення, а разом із ним здібності до навчання, яких до того часу в нього майже не було. Бог почув постійні молитви отрока і щедро обдарував хлопчика. Протоієрей Андрій зауважив, що є багато талановитих, розумних людей, які здобули блискучу освіту, але маючи великі знання й розум, вони не пізнали Бога, а тому не отримали мудрості, яка допомагає людині у справі спасіння. Розповівши про подвиги та чесноти преподобного Сергія, проповідник закликав наслідувати його добродіянням, а тим, хто навчається, звертатися до нього з молитвою.
Після завершення Божественної літургії відбувся Чин славлення преподобного Сергія. Митрополит Феодор прочитав молитву до преподобного Сергія, ігумена Радонезького, слова якої показують нам, що цей святий допомагає усім, хто звертається до нього з вірою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *