Богослужіння свята Успіння Пресвятої Богородиці

15/28 серпня Православна Церква святкує Успіння Пресвятої Богородиці, Собор Кемеровських святих, ікони Софії, Премудрості Божої (Новгородської), ікон Успіння Божої Матері: Києво-Печерської (1073), Бахчисарайської (ХV), Овинівської (1425), Псково-Печерської (1472), Семигородньої (ХV) і Пюхтицької (ХVI). Моздоцької (ХIII), Ацкурської (I), Цилканської (IV), Влахернської (Груз.), Володимирської, Ростовської (ХII), Гаєнатської (ХIII), Чухломської (1350), Сурдезької (1530), Тупичевської (ХVII) ікон Божої Матері.

У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського 28.08. 2022 відбулася святкова Божественна літургя, яку очолив клірик собору ієрей Феодор Кулініч, йому співслужили клірики собору.

Після Євангельського читання (1 Кор., 141 зач., IX, 2-12. Мф., 77 зач., XVIII, 23-35 (про злого боржника). Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., Х, 38-42; ХI, 27-28) ієрей Феодор Кулініч звернувся зі словом проповіді до вірян. Він розпочав свої настанови з роз`яснення Євангельських слів: “Блаженні ті, хто чує слово Боже і зберігає його у своєму серці”. “Через пізнання нами глибоких Євангельських істин Господь робить наше життя щасливим тут на землі й приводить нас до Небесного Царства”, – зазначив священник.  Він нагадав присутнім зміст Євангельської притчі про злого боржника й пояснив як бути великодушною людиною і що значить прощати.  В день свята Успіння  ієрей Феодор спонукав усіх присутніх замислитися над кінцем нашого життя і як прожити його, щоб кончина була праведною. 

Під час Літургії всі присутні молилися за збереження церковної єдності, мир на українській землі, позбавлення від ворога; за те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки, а також, щоб дарував благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Після завершення Божественної літургії відбувся Чин славлення Пресвятої Пречистої Владичиці нашої Богородиці перед іконою  Її  Успіння.

Цього ж дня під час вечірнього Богослужіння митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор очолив соборний Чин погребіння Плащаниці Божої Матері. Архієреєві співслужили клірики кафедрального собору та священство міста.

Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Пресвятої Діви Марії всі апостоли, крім Фоми, зібралися дивним чином в Єрусалимі, щоби попрощатися з Нею. Після успіння Богородиці вони перенесли  Її тіло до Гефсиманії, де три дні перебували біля нього, співаючи псалми. Святе Передання зберегло розповідь про те, що тіло Богоматері не залишилось у гробі – Пресвята Богородиця була взята Своїм Сином на Небо не тільки душею, але й плоттю. Тому й богослужіння, присвячене цій події, пронизане не сумом, а хвалою Богоматері, Яка з переходом у Царство Небесне отримала особливу силу заступництва за тих, хто вшановує Її.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *