Богослужіння на свято Трійці в кафедральному соборі

День Святої Трійці – одне з кінцевих головних свят Православної Церкви, що пояснює всі свята та події з життя Спасителя, основною метою яких було спасіння світу та створення Церкви.

Святкове Богослужіння очолив Високопреосвященнійший Феодор, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький. Йому співслужили клірики кафедрального собору.

Зустріч Архієрея розпочав вітальним словом ключар кафедрального собору – протоієрей Тарасій Забудько. В своєму “Слові” він зокрема зазначив, що свято П’ятидесятниці – День Свого народження Свята Церква святкує вже майже 2000 років. Святий Дух перетворив наляканих учнів Спасителя на полум’яних проповідників. І до кінця віків Церква має приводити кожного до спасіння. Саме це і є Її завданням та метою, а не досягнення амбіцій політичного, національного та будь-якого іншого характеру. Свята Православна Церква має повноту благодаті Святого Духа та сприяє спасінню кожного вірного”.

Сотні вірян прийшли цього дня до храму, щоб у молитовному єднанні прославити Святу Трійцю: Отця і Сина і Святого Духа.

Після читання святкового уривку Євангелія зі словом проповіді до пастви звернувся митрополит Феодор. Він розповів історію свята П’ятидесятниці та прослідкував його зв’язок з подією народження Церкви Христової. “Сходження Святого Духа мало велику перетворюючу дію. Воно оновило людську природу, знищило все, що заважало людині спілкуванню з Богом. У спільноті послідовників Господа Іісуса дія Святого Духа мала такий прояв, що люди змогли увійти в тісне єднання з Богом, з усією Трійцею та стати Церквою Христа – спільнотою, де люди перебувають у єднанні один з одним, де главою є Сам Христос. Церква – боголюдський організм, існування якого підтримується благодаттю Святого Духа. Де немає Святого Духа, там немає Церкви. І результатом життя за заповідями та прийняття таїнств має бути наявність благодаті Святого Духа в душі людини. Тому Церква не може слідувати іншим шляхом – ні політичним, ні національним, а тільки тим, який був заповіданий Господом. Церква – це спільнота людей, які знаходяться в благодаті Святого Духа, через яких відбувається освячення світу, справа проповіді Євангелія. Тому життя Церкви – це не просто читання, навчання та осмислення будь-яких істин. Його може зрозуміти тільки той, хто знаходиться в Церкві і має у собі благодать Святого Духа. Людина зобов’язана шукати благодаті Святого Духа, але має пам’ятати, що всі добрі справи та все добре у нашому житті залежить від Божої допомоги”. На завершення Архіпастир побажав усім берегти вірність Христу, не дивлячись на різні негаразди та віяння у світі. “Будемо просити, щоб Господь сотворив нас достойними прийняття благодаті Святого Духа, щоб милість Божа завжди була з нами”, – завершив свою проповідь Митрополит.

Після Літургії та Дев’ятого часу розпочалася Вечірня П’ятидесятниці, під час якої читалися особливі колінопреклонні молитви, написані у ІV сторіччі святителем Василієм Великим. Під час Богослужіння їх читали поперемінно Архієрей та клірики собору, стоячи на колінах, обличчям до людей. Ці молитви містять прохання про милість Божу, про послання Духа Святого, про упокоєння померлих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *