Богослужіння на честь свята Іверської ікони Богородиці

13/26 квітня, в день свята Іверської ікони Богородиці, у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося дві Божественні літургії.

Ранню Божественну літургію в приділі на  честь Іверської ікони Божої Матері звершив клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман.

Пізню Божественну Літургію очолив Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Архієреєві співслужили клірики собору та гості свята у священному сані.

Вітальним словом перед початком Літургії митрополита Феодора зустрічав ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько. Він зауважив, що згідно з постанов 7 Вселенського Собору шана, яка віддається у Православ’ї іконам переходить на першообраз. Тобто той, хто вшановує ікони Богородиці,  вшановує й Саму Божу Матір.

Зі словом проповіді до присутніх звернувся настоятель храму на честь святителя Николая протоієрей Олексій Вересюк.

За Літургією підносилися молитовні прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, про те, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї та втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Під час Богослужіння митрополит Феодор нагородив достойних священнослужителів Кам’янець-Подільської єпархії черговими церковними нагородами.

Після завершення Божественної літургії відбувся Пасхальний хресний хід з читанням Євангельських зачал.

На завершення церковного свята Архіпастир привітав усіх присутніх зі святом Пасхи, а також престольним святом на честь Іверської ікони Богородиці. Також він звернув увагу на церковне передання про зв’язок Іверської ікони з кінцем світу. Тобто при наближенні кінця віків ця ікона має залишити Афон, а також монахи, які несуть там молитовні подвиги покинуть свої обителі. Архієрей зазначив, що мало що ченці зможуть взяти з собою, і це є знаком того, що настають часи, коли належить явитися людині перед Господом не з якимись дарунками, а тільки зі своєю душею та її духовним змістом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *