Антипасха. Неділя 2-га після Пасхи, ап. Фоми

26/9 травня, Неділю 2-гу після Пасхи, Православна Церква назвала на честь апостола Фоми.

Богослужіння цього дня присвячене, головним чином, спогаду явлення Христа після Воскресіння апостолам, в тому числі й апостолу Фомі.

Своїм явленням апостолу Фомі воскреслий Господь запевнив, що Він мав після Воскресіння не уявну, ефемерну плоть, а справжню пречисту, яку прийняв від утроби Пресвятої Богородиці, яку розіп’яли на Хресті, на якій залишилися навіть після Воскресіння рани.

Перша неділя після Великодня ще називається Антипасхою, що означає – навпроти Пасхи або – замість неї. Цей восьмий день після Пасхи з давніх часів як завершення Світлої седмиці святкувався особливо і являв, начебто, заміну Пасхи, тому має назву Антипасхи.

Цього дня оновлюється пам’ять Воскресіння Христового, тому Антипасха називається ще тижнем оновлення.

В стародавні часи новохрещені християни, які приймали Таїнство Хрещення напередодні Великодня, весь Світлий Тиждень ходили у білому хрестильному одязі, а на восьмий день, саме в день Антипасхи – урочисто знімали цей одяг у Церкві – все це символізувало їхнє урочисте оновлення у Христі.

Також сьогодні завершується Світла Пасхальна седмиця, від цієї неділі починається недільне коло всього року.

Після Євангельського читання цього дня Діян., V, 12-20. ІІн., XX, 19-31 клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк звернувся зі словом проповіді до вірян.

Під час Літургії священнослужителі піднесли особливі молитви за упокій усіх, хто доклав зусиль для досягнення перемоги над фашизмом і всіх, хто загинув у роки Другої світової війни.

Рекомендовано для читання:

“Днесь весна благоухает, и новая тварь ликует”. Антипасха.

Неделя апостола Фомы. Антипасха.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *