6-я Неділя Великого Посту. Вхід Господа в Єрусалим

Шоста неділя Великого посту називається у просторіччі – «Вербною неділею», цього дня святкується «Вхід Господа в Єрусалим».

Звичай тримати  під час святкового Богослужіння ваї має свою основу в обставинах самої події входу Господнього в Єрусалим. Ваї (гілки пальм ), якими зустрічав народ Христа, у нас замінюються вербами, тому що верба раніше інших дерев починає зеленіти.

Віряни ніби зустрічають невидимого Господа, Який “гряде”,  і вітають Його як Переможця пекла та смерті, тримаючи в руках “знамення перемоги” – розквітлі верби з запаленими свічками.

12/25 квітня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулися дві Божественні літургії.

Ранішню Літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. У святковій проповіді він зокрема сказав:

Пізню Божественну літургію очолив клірик кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько.

Після святкового Євангельського читаня (Флп. IV, 4-9. Ин., XII, 1-18) протоієрей Тарасій звернувся зі словом проповіді до вірян. Аналізуючи прочитаний Євангельський уривок  священник розповів про його три складові: 1- осудження, 2 – чудо, 3 – торжество. Деталізувавши кожен із них, він закликав всіх присутніх пройти з Господом Скорботний шлях, щоб із радістю зустріти світле Його Воскресіння.

 

Рекомендовано для читання:

Святкування Входу Господнього в Єрусалим.

Свт. Иннокентий Херсонский. Вход Господний в Иерусалим и уничтожение мечты о земном царстве.

О Богослужении праздника Вход Господень в Иерусалим.

Иконография праздника. Вход Господа в Иерусалим.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *