4-та Неділя Великого посту

29/11 квітня,  в 4-ту Неділю Великого посту, яку ще називають неділею Іоанна Лествичника, Православна Церква вшановує пам`ять сщмчч. Марка, єп. Арефусійського, Кирила, диякона, та ін. (близько 364); прп. Іоанна Єгипетського (ІV), пустельника, свт. Євстафія сп. єп. Кійського (Віфінського) (ІХ), прпп. Марка та Іони Псково-Печерських (ХV), сповідн. Михаїла Восторгова пресвітера (1933).

У зв’язку з карантинними заходами у неділю відбулися дві Божественні літургії.

Першу, ранню, Літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили клірики кафедрального собору: протоієрей Андрій Сосюк та ієрей Вадим Коцербюк.

З душпастирським повчанням до вірян цієї неділі звернувся протоієрей Андрій Сосюк:

Другу Божественну літургію очолив протоієрей Тарасій Забудько, йому співслужили ієрей Феодор Кулініч, ієрей Вадим Гаджаман – клірики кафедрального собору.

Протоієрей Тарасій присвятив проповідь темі доцільності життя за заповідями Божими, дотримання посту та практикування молитви, застосувавши як приклад книгу атеїста-американця, який вирішив прожити рік за Біблійними приписами: 9 місяців – за вказівками Старого Заповіту й 3 місяці – за заповідями Нового Заповіту. Життя за заповідями Божими перетворило атеїста на людину, що повірилила в існування Бога.

“Отож і нам кожному потрібно докласти зусиль: хто не постив – розпочати піст, хто постив, але порушував його – не порушувати. Навіть, якщо не кожна людина за  станом здоров’я може дотримуватися посту, – зауважив протоієрей Тарасій, – то молитися може і повинна кожна”.

Після завершення першої Літургії митрополит Феодор, а наприкінці другої – ієрей Феодор Кулініч розповіли про великого святого, преподобного Іоанна Лествичника, на честь якого названа 4-та Неділя Великого посту, та про його книгу, що називається “Лествиця”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *