Свято Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого, воскресний день та Новий рік

14.01.2018 р. Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор у співслужінні кліриків кафедрального собору разом із численними прихожанами храму молитовно відзначили декілька свят, які вшановує у цей день Свята Православна Церква: свято Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого, воскресний день та Новий рік.

Після Євангельського читання митрополит Феодор у своїй святковій проповіді розповів пастві історію походження древнього обряду обрізання, що був образом заповіту між Господом і патріархом Авраамом. Цей обряд вказував на посвяченість нащадків Богу, на те, що саме з їхнього народу прийде Христос. Господь Іісус Христос підкоряється закону: виконує його повністю і досконало, проявляє велике смирення, звільняється від нарікань тих, хто буде прагнути Його осудити. Господь приймає обрізання. Даючи Новий Заповіт, Він єдиний досконало виконує Старий. Митрополит Феодор звернув особливу увагу пастви на цей факт у зв’язку з тим, що багато хто тепер, ідеалізуючи свої слабкості, прагне щось змінити у Церкві, модернізувати, не розуміючи, що керується примхами ушкодженості людської природи. Безумовно, закон не рятував від смерті, але виконання його дисциплінувало людину, готувало її до прийняття благодаті, яка єдина може змінювати людину. Господь показав, що Він дійсно Боголюдина. І це істина, на якій базується християнство. Ті, хто відкидають її, не можуть називатися християнами. «Догмат про боговтілення лежить в основі нашого християнського життя,» – підкреслив архіпастир. У 62 році на прешому апостольському соборі християни були звільнені від обряду обрізання, у Новому Заповіті його замінило таїнство Хрещення. Архієрей підкреслив, що для праведника – людини з чистою совістю закон не потрібен — веління совісті є для нього дороговказом. Велика кількість законів і різних правових інституцій сьогодення вказують тільки на зашкарублість та нечутливість совісті сучасників, егоїзм та самолюбство, що заважають людині сьогодення підтримувати внутрішній мир та мир із собі подібними.

На останок Архієрей побажав, щоб та благодать, яку дарує нам Господь Ісус Христос, допомагала жити нам у цьому світі й у новому суспільстві – у Царстві Небесному, серед небесних громадян.

Під час Богослужіння усі молилися за мир та спокій у державі.

Після Літургії був відслужений молебень на початок Нового року. Усі присутні молитовно дякували Богові за минулий рік і просили благословення на прийдешній. Митрополит Феодор розповів, що біблійний новий рік починається 1 нісана (березня). Історично склалося, що церковний новий рік датується 14/1 вересня, а громадянський за юліанським календарем – 14/1 січня. Архіпастир звернув увагу на недоцільність святкування православними християнами нового року раніше 14 січня, тобто до свята Різдва Христового, що є початком нової ери та нового літочислення. Після молебню Архієрей привітав усіх прихожан зі святами, а також розповів про життя та подвиги великого святого нашої Церкви – святителя Василія Великого, якому повчав усіх наслідувати.

У кінці богослужіння всі віряни мали можливість отримати благословення Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *