П’ята неділя Великого посту

23/5 березня – п’ята неділя Великого посту, що в Православній Церкві названа на честь великої святої, яка здивувала весь світ своїм каяттям, – преподобної Марії Єгипетської.

Чому ми всі грішимо гріхами святої Марії Єгипетської і чому її приклад актуальний в наш час, дає відповідь відомий проповідник  ХХ сторіччя митрополит Антоній Сурозький:  «…блуд – це не тільки тілесний гріх, презирливе ставлення до своєї тілесності та особистості іншої людини. Блуд – це людська помилка, сенс блуду в тому, що цілісність людської любові роздроблюється, стає дрібнішою, і людина вже не здатна всією душею, всім серцем, всією думкою, всім тілом, всім своїм єством любити одну людину і одного Бога.

Блуд у широкому сенсі, який йому надає Святе Письмо, – це ідолопоклонницька прихильність до видимого світу. Ми засліплені тим, що бачимо, ми не бачимо невидимого, тому що наша увага, наш погляд прикипає тільки до того, що видиме й осяжне.

Блуд є в тому, що серце віддається не тому, що гідне любові; блуд є в тому, що свою волю, замість того, щоб її спрямувати до єдиного на потребу, до чистої, святої любові до людини, людей, до Бога, ми розпорошуємо так, що вона спрямована анархічно у всі боки, так, що вона слугує всім ідолам, всім бажанням, всім поривам.

А чи не всі ми заражені цією хворобою блуду? Чи всі ми цільні серцем, не розділені розумом? Невже наша воля не хитається?»

Тож, маючи  приклад такої святої, будемо навчатися у неї покаянню та вірності Богу до кінця.

 

 

Рекомендовано для читання:

Архим. Рафаил (Карелин) “О грехе блуда”

Д. Косинцева “Христианство – свобода от страха”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *