Захист дипломних робіт у іконописній школі

27.10.2018 року в Кам’янець-Подільській іконописній школі на честь святого євангеліста та апостола Луки відбувся завершальний у цьому році відкритий захист дипломних робіт випускників 2014-2018 та 2015-2018 років.

Стає відрадним той факт, що в Україні йде процес відродження іконопису. Часто кажуть, що іконопис у нас не розвивається, канонічну ікону не вивчають, але наша школа кожен рік показує зворотнє: зростає фахова майстерність випускників, педагогічний колектив розширює базу навчання, додаються нові дисципліни та урізноманітнюються методи й форми навчання.

Викладацький колектив школи кожен рік докладає немалих зусиль для того, щоб кожен учень у майбутньому став самостійним грамотним іконописцем, дбає не тільки про дотримання канонічності письма, але й про розвиток художнього мислення в учнів, що формує кожного іконописця як творчу особистість.

Ще один захист показав майстерність виконаних робіт, належний рівень та кропітку працю викладачів.

Екзаменаційна комісія, головою якої був Високопреосвященнійший Феодор, Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький, високо оцінила роботи випускників. Випускники С. О. Ткач, Ю. Й. Макаренко, О. І. Скок,  Т. В. Панкевич, Н. І. Кучма, Р. В. Захарко, які для оцінки комісією представили відповідні роботи: Казанську ікону Божої Матері, Володимирський Десятинний образ Пресвятої Богородиці та образ Спаса Вседержителя, після нетривалого обговорення почули рішення екзаменаційної комісії, проголошене секретарем комісії  протоієреєм Володимиром Лисевичем: “Присвоїти всім учням кваліфікацію іконописець, а захист всіх робіт оцінити на “відмінно”.

Після кожного виступу керівник робіт О. Є. Дика  зачитувала підсумкове слово та рецензію, даючи зауваження та рекомендації випускникам для їхнього подальшого фахового вдосконалення та розвитку. Вона наголошувала на тому, щоб випускники, вдосконалюючи технічний бік іконописної справи, не забували про її духовну складову –  про молитву, намагалися ще більше зрозуміти та полюбити канонічну ікону, усвідомлюючи те, що іконопис має священний характер, високе призначення й найтісніший зв’язок із життям Церкви.

Під час захисту присутні слухачі ставили різноманітні питання доповідачам, тим самим поглиблюючи свої знання та розуміння іконопису.

Наприкінці директор іконописної школи від імені усіх присутніх подякував Архіпастирю за його участь у цьому важливому для школи заході. Митрополит Феодор, даючи належну оцінку виконаній роботі, на завершення побажав іконописцям зберігати те натхнення, з яким вони писали свої перші ікони, та пам’ятати, що іконопис в певній мірі є виразом прагнення бути з Богом, зі святими, сприяє зануренню в стихію духа та є виразом правильної молитви,  а також, щоб навички й знання, що вони отримали в іконописній школі, визначали напрямок їхнього життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *