Вселенська м’ясопусна батьківська поминальна субота

10.02.2018 р. у кафедральному соборі відбулося Архієрейське Богослужіння поминальної батьківської м’ясопусної суботи.

Чому саме ця субота є вселенською поминальною, а не інший який-небудь день? По-перше, тому що слово “субота” означає день спокою, по-друге, тому що у наступний недільний день Церква згадує Друге пришестя Господа Іісуса Христа і Страшний Суд. Живі мають потребу у милості на Страшному Суді й випереджати цей суд вони мають милістю до померлих. Разом із тим, щоб показати, що ми усі знаходимося у найтіснішому спілкуванні любові з усіма членами Царства Христа. У цей день Церква запрошує своїх до загальної молитви про всіх померлих у вірі, від Адама до цього дня.

Тому кожен вірянин молився не тільки за своїх рідних, близьких серцю, але й за усіх християн, які скінчили своє життя у істинній вірі.

Встановлення цієї вселенської батьківської поминальної суботи, як свідчить про це синаксар, підтверджується уставом Святої Церкви, викладеним у V сторіччі преподобним Савою Освященним на основі давнього передання та звичаєм перших християн збиратися у певні дні на кладовищах для спомину померлих, про що збереглися письмові свідоцтва ІV сторіччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *