Усікновіння чесної глави святого пророка Господнього Іоанна

11.09.2018 року в день пам’яті усікновіння чесної глави святого пророка Господнього Іоанна в кафедральному соборі на честь благовірного князя Олександра Невського відбулось святкове Богослужіння. Велика шана православних християн до святого відображається в молитвах, звернених до нього, тому в день пам’яті найбільшого з пророків – Предтечі Господнього Іоанна – православні храми переповнені богомольцями.

Святкове Богослужіння очолив клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман. Наскрізною темою його проповіді була тема стояння кожного християнина за правду в ті часи й в тих умовах, в яких він живе. Ієрей Вадим пригадав присутнім історію життя святого славного Предтечі Господнього Іоанна, його духовну велич і самозречення задля досягнення основної мети його життя – зустрічі Спасителя світу та повідомлення людям про його прихід. Проповідник зупинився на події, що відбулася в палаці Ірода, заключним актом якої стала страта, за словами Спасителя, найбільшого серед народженого жінками Праведника. “Викривні слова проти блуду та перелюбу були нестерпними для винуватців цього гріха, – розповідав ієрей Вадим, – зло не може терпіти добро, воно вдається або до наклепів, або до лестощів чи тортур, якщо ж не може здолати, то останній його засіб – фізичне знищення. Іоанн Предтеча постраждав через викриття неправих вчинків Ірода, що були спокусою для народу та відторгнення його від Бога. За непохитність стояння в істині та виявлення гріха володаря, який мав бути взірцем для своїх підданих, Святий Предтеча сподобився мученицької кончини – вищого прояву любові до правди, до Бога”. Завершуючи свою розповідь, проповідник зауважив: “Якщо ми в своєму житті не будемо постійно стояти за правду, сповідувати істину, то рано чи пізно також будемо кричати: “Розіпни Його!” обмануті тими, кому вигідно ввести брехню в світ”. Наостанку отець Вадим побажав усім пройти цей земний шлях у правді, щоб під кінець його зустрітися в Царстві Небесному з Царем Правди – Христом.

Після завершення Божественної літургії відбувся традиційний для цієї дати молебень за людей, які страждають від пияцтва та наркоманії.

Під час заупокійних молитов цього дня згадувалися всі без вини вбиті православні християни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *