УПЦ разом із своїм Предстоятелем відсвяткувала день пам’яті його Небесного Покровителя

25 червня – день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Небесного Покровителя Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Цього дня Українська Православна Церква, як і щорік, відзначає свято тезоіменитства свого Предстоятеля.

Напередодні Його Блаженство разом із священством та архієреями звершив святкову всеношну, а 25 червня 2020 року,  в самий день свята, – Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

18 березня 1971 року, 49 років тому, наш Предстоятель у  25-річному віці прийняв в Свято-Троїцькій Сергієвій лаврі монашеський постриг, отримавши нове ім’я православного подвижника IV століття преподобного Онуфрія Великого.

Даючи монашеські ​​обітниці, він присвятив своє життя уподібненню своєму Небесному Покровителю, перш за все –  в повному відданні себе волі Божій, смиренні та любові до Христа й людей.

Щорічно 25 червня, в день пам’яті Небесного Покровителя Предстоятеля УПЦ, привітати Блаженнішого Владику з тезоіменитством приїжджають численні гості: монахи, миряни, представники Помісних Православних Церков.

Цього року в зв’язку з карантинними вимогами святкування проходить при обмеженій кількості учасників.

Предстоятелі та ієрархи Помісних Православних Церков надсилають вітання Блаженнішому Митрополиту Онуфрію з нагоди його Дня тезоіменитства.

Так, Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Блаженніший Митрополит Ростислав у своєму вітальному слові зауважив, що Його Блаженство являє собою справжній приклад чернечого подвигу. «Бачачи ваші труди, Господь вас поставив архієреєм і вам же довірив Українську Церкву, яку ви ведете зараз крізь бурхливе море в його спасительні обителі».

Предстоятель Православної Церкви в Америці Блаженніший Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки і Канади Тихон зауважив: «Ви також намагаєтесь наслідувати свого небесного покровителя в молитві та аскетизмі. Ваша мовчазна молитва та споглядання возноситься серед мас, а Ваша подвижницька праця – старанно пасти вірних Києва та України. Творіть такі добрі справи й надалі, завжди наближаючи себе і людей ближче до нашого Господа! Молячись про Ваше міцне здоров’я і якнайшвидше зникнення епідемії коронавірусу в Україні та в усьому світі, я бажаю Вам в цей святковий день довгих років життя».

Архієпископ Монреальський і Канадський (РПЦЗ) Гавриїл побажав Його Блаженству сугубих сил і кріпості, щоб і надалі нести вручений Господом послух, «адже сьогодні Ваші невпинні труди особливо важливі і необхідні для нашої Церкви, для православної України, для всіх і кожного з нас».

На ім’я Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія продовжують надходити вітання.

За матеріалами https://news.church.ua та СПЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *